Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > CHP’li vekil, Erzurum’da eyleme katıldı

01.03.2013 Cum, 17:36

CHP’li vekil, Erzurum’da eyleme katıldı

Reklam

AHMET AKBUĞA
ERZURUM (İHA) –

 

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, saman almak için para yatırdıkları birlik tarafından 6 bin TL dolandırıldıklarını iddia eden çiftçilerin eylemine destek verdi.
Erzurum’da saman almak için bir birliğe 6 bin TL yatırdıklarını ve bunun karşılığında hayvanları için yem alamayıp dolandırıldıklarını ileri süren çiftçiler, Lala Paşa Camii avlusunda protesto eylemi yaptı. Ellerindeki para yatırdıklarına dair makbuzları gösteren çiftçiler, hayvanlarının açlıktan telef olduğunu, ne bulurlarsa onu yedirdiklerini, makarna, patatesin ardından ıspanak ve fıstıkta yedirdiklerini ileri sürdüler.
Çiftçilere destek veren CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Erzurum’da çiftçilerin dolandırıldığını ve zor durumda olduklarını kaydederek, “Sayın Başbakanım. Duyun bunları. Tarım Bakanınız yalan, iftira atarak sizi yanlış yönlendiriyor. Burada çiftçi makarna, patates, ıspanak ve çiftçi arkadaşımızın da dediği gibi bakın fıstıkta yediriyorlar” dedi.
Çiftçilerin birliğe yatırdıkları para makbuzlarını kameralara gösteren Öğüt, daha sonra makbuzları yakarak ayaklarını ısıttı. Öğüt, “Bakın bunlar makbuzlar. Yakıyoruz ve ayaklarımızı ısıtıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.