Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > CHP’li vekilden skandal sözler

08.08.2012 Çar, 3:51

Reklam

Türkiye son saldırıılarda verilen 8 şehidine ağlarken Şemdinli’ye giden CHP Milletvekili Mehmet Şeker, 23 Temmuz’dan beri öldürülen 115 PKK’lı için “devlet 1000 tane düşman kazandı” tepkisini gösterdi.

 

Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, çatışmalardan dolayı 10 tane yerleşim yeri boşaltıldığını söyledi. Bölgedeki yoğun güvenlik önlemlerine dikkat çeken Şeker, “Biz, milletvekilleri olarak orada yokluğun, dağın taşın içerisinde iki gün zor dayandık, bu insanlar her gün bunu yaşıyor. Oradaki dram çok büyük, insanların psikolojisi çok kötü” dedi.

Şeker, şunları söyledi: “Tümen komutanından tutun, valisi, emniyet müdürü, polisi, askeri, vatandaşı, herkes, ‘Bu savaşı bitirin. Bunu bitirenin heykelini dikeceğiz. Biz bıktık, işsizliğimiz var, yoksulluğumuz var, bunların hepsini çözeriz. Ama bu sorunu çözün, çözmezseniz daha da büyüyecek’ diyor. Ve dedikleri de doğru.” Şeker bölgede büyük bir güvenlik zaafiyeti olduğunu da söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın son bir ayda 115 PKK’lının öldürüldüğü yönündeki açıklamalarını anımsatan Şeker, “Bunların ailesi var, 10’ar kişiden sayarsanız bin tane. Devlet, bin tane düşman kazanıyor. Ölenler fakirin çocuğu, asker de, PKK militan da… Bu savaştan kimse kazanmıyor. Bunu bitirmek lazım, bunun için siyasi bir irade lazım” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.