Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Cihanbeyli’de Avcı Eğitimi Kursu Tamamlandı

05.12.2015 Cts, 17:24

Cihanbeyli’de Avcı Eğitimi Kursu Tamamlandı

Reklam

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Konya Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğünce düzenlenen Avcılık Eğitimi Kursu sona erdi.

Cihanbeyli Tuz Gölü çok amaçlı salonunda 21 kişiyle başlayan kurs, bir hafta sürdü. Kursiyerler yapılan sınav sonucu başarılı olarak avcılık sertifikasını almaya hak kazandı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Akkurt, kursun amacına değinerek, “Amaç, ilçemizde av ve yaban hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması için av kaynaklarımızı doğrudan kullanan avcı ve avcı adaylarının eğitilmesidir” dedi.

Konya Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Zeki Güney, “Kurs 5 ayrı öğretmen tarafından verildi. Amaç bilinçli avcı yetiştirmektir. Verilen eğitimlerde av köpekleri, avda kullanılan yırtıcılar, sağlık bilgisi, ilk yardım, av silahları ve uygulaması, avcılığın tarihi felsefesi ve özü, av için gerekli bilgiler, avcılıkta ahlaki bilgiler, ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması ve yurdumuzda av hayvanları başlıkları kapsamında kursiyerlere detaylı bilgi aktarıldı” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.