Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Cirit’e destek

27.02.2013 Çar, 6:43

Cirit’e destek

Reklam

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Alparslan Ceylan, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz’e ata sporu cirite desteğinden dolayı teşekkür etti.

 
Başkan Cengiz’i ziyaret eden Prof. Dr. Ceylan, ata sporunun gelişmesini sağlayacak çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, tesisleşme sorununu gidererek, geleneksel sporların ulusal vizyonda yer alması için çalıştıklarını ifade etti.
Erzurum’un geleneksel spor dallarından ciritin anavatanı olduğuna da işaret eden Ceylan, yerel yöneticilerin de bu sporun gelişmesi noktasında sorumluluk üstlenmesi gerektiğini vurguladı.

 
Aziziye ilçesindeki kulüplerin belediyeden destek gördüğünün altını çizen Prof. Dr. Ceylan, Başkan Cengiz’e ata sorunun gelişmesine sunduğu katkılardan dolayı da teşekkür etti.

 
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz ise, belediye olarak sporun her branşının gelişmesi için çalıştıklarını ifade ederek, “İmkanları kısıtlı bir belediye olmamıza karşın, destek isteyen her kulübümüze destek oluyoruz. Özellikle ilçemizde ata sporu ciriti yaşatmak adına fedakârlık örneği sergileyen cirit kulüplerimize elimizden geldiği kadar destek sunuyoruz. Biz, bir atın beslenmesinin ve bakımının maliyetini iyi biliyoruz. Ciriti yaşatan sporcuların da nasıl bir fedakârlık örneği sergilediklerini bildiğimiz için, imkanlarımız oranında destek oluyoruz. Emeği ve katkısı bulunanlara teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.
Başkan Cengiz, bir süre önce yapılan kongre ile Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanlığı’na seçilen Prof. Dr. Alparslan Ceylan’a da yeni görevinde başarılar diledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.