Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Çirkin amcaya 19 yıl 6 ay hapis

22.11.2012 Per, 11:40

Reklam

Erzurum’da 17 yaşındaki yeğenine cinsel istismarda bulunan amca S.Y., tutuksuz yargılandığı Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel istismar’ suçundan 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, cinsel istismar olayı 21 Temmuz 2001 günü meydana geldi. Yakutiye kent merkezinde oturan 39 yaşındaki S.Y., misafir olarak kalan öz yeğeni olan 17 yaşındaki E.Y.’ye ‘gel birlikte sigara almaya gidelim’ teklifinde bulundu. Amca S.Y. bir süre otomobil ile gezdikten sonra, otomobilden aşağı inerek kaçmaya çalışan genç kızı kolundan tutarak arka koltuğa oturtup cinsel istismarda bulundu.
Yeğenine cinsel saldırıda bulunan amca S.Y., “Kimseye bir şey söyleme” diyerek tehdit etti. E.Y.’nin yengesine, ağlayarak olayı anlatması üzerine birlikte Erzurum Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne giderek amcası hakkında suç duyurusunda bulundu.
Mahkemede suçlamaları kabul etmeyen S.Y., “Bana iftira attılar. Ben yeğenime kesinlikle saldırıda bulunmadım. Bu çirkin suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Suçsuzum, beraatimi istiyorum” dedi.
Mahkeme heyeti, mağdurun Atatürk Üniversitesi Adli Tıp Kurumu’nun ‘beden ve ruh sağlığı’nın bozulduğu yönde raporu ve eylemi değerlendirerek, S.Y.’yi TCK’nın 103-1 maddesi kapsamında ‘Kişiyi hürriyetten yoksun bırakacak şekilde mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde’ cinsel istismar suçundan 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.
Mahkeme tutuksuz yargılanan S.Y.’nin hükmen tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan amca Erzurum H Tipi Cezaevi’ne kondu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.