Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Çocuk Meclisi’nde Seçim Heyecanı

03.12.2015 Per, 11:49

Çocuk Meclisi’nde Seçim Heyecanı

Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 5 Aralık Cumartesi günü yapılacak 21. Dönem üyelik seçimlerinde çocuklar seçim heyecan yaşayacak. 2 bin 600 çocuğun yarışacağı seçimlerde, 150 kişiden oluşan Çocuk Meclisi’nin yeni üyeleri belirlenecek.

Dokuz ayrı merkezde 5 Aralık günü saat 10.30’dan itibaren başlayacak oy kullanma ve oy toplama sürecinde adaylar her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli görüntüler ve tatlı bir rekabet örneği sergileyecek. Çocuklar, başvuru formlarını teslim ettikleri adreste oy kullanacak. Seçimler için bu dönem 2 bin 600 çocuk başvuruda bulundu. Çocuk Meclisi asil üyeliği için farklı bölgelerden gelerek seçim yarışına katılacak olan 9-14 yaş aralığındaki çocuklar, hazırladıkları pankartlar, afişler ve konuşmalarla propaganda yaparak en çok oyu almaya çalışacak.

Tüm bölgelerden gelecek oyların sayılmasının ardından belirlenecek 21. Dönem asil üyesi 150 çocuk, yapacakları ilk toplantıda Başkanlık Divanı’nı belirleyecek. 20 yıldır çocukların katılım hakkının temsilcisi olmaya devam eden Büyükşehir Çocuk Meclisi, kurulduğu 1995 yılından bugüne Başkent’teki çocukların güçlü sesi olmayı sürdürüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.