Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Çocuklara Twitter serbest!

24.02.2013 Paz, 7:50

Çocuklara Twitter serbest!

Reklam

Çocuklar haydi Twitter’a… Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yasakladığı “Twitter” üzerindeki filtrelemeyi önceki gün yeni Bakan Nabi Avcı kaldırdı.

 

Twitter, “öğrencilerin eğitime ayırmaları gereken zamanı eğitim dışı konularda harcamalarına sebep olduğu” gerekçesiyle engellenmişti

 

 

Dinçer yasaklamıştı, Avcı serbest bıraktı… Milli Eğitim Bakanlığı önceki gün “Twitter” üzerindeki filtrelemeyi kaldırdı. Eski Bakan Ömer Dinçer’in, “barındırdığı içerikler üzerinde herhangi bir denetim bulunmadığı ve öğrencilerin eğitime ayırmaları gereken zamanı eğitim dışı konularda harcamalarına sebep olduğu” için engellediği Twitter’a erişim yeni Bakan Nabi Avcı’nın onayıyla tüm okullarda serbest bırakıldı. MEB’in okullara sağladığı internet hattında Facebook, Twitter gibi bazı sosyal ağlara ve sitelere ulaşım Bilgi İşlem Merkezi tarafından filtreleniyordu. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Beyoğlu Öğretmenevi’nde düzenlediği “Eğitimde Sosyal Medya Söyleşisi”nde bu durumu eleştirmiş, sosyal ağların eğitimde verimli olarak kullanılması gerektiğini savunmuştu. MEB, gelen eleştiriler ve tepkilerin ardından ilk olarak önceki gün Bakan Dinçer döneminde yasaklanan Twitter’a MEB hattından girişler, bakanlık koltuğuna Nabi Avcı’nın oturması ile birlikte serbest bırakılmış oldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.