Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Çok şey anlatan fotoğraf

10.08.2012 Cum, 2:10

Reklam

ŞIRNAK’ta terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlar sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Yıldırım Kuzucular, Sivas’ın Şarkışla İlçesi’ne bağlı Akçakışla Beledisi’nde yaklaşık 1500 kişinin katıldığı törenle gözyaşları içinde toprağa verildi.

Törende objektifler şehit babasının ayaklarına takıldı ve yine ortaya sözleri anlamsız bırakan, çok şey anlatan bir kare çıktı.

 

Törenin ardından şehidin cenazesi karayolu ile Şarkışla İlçesi’ne bağlı Akçakışla Beldesi’ne getirildi. Burada baba evine getirilen şehit cenazesi için ailesinden ve komşularından helallik alındı. Şehidin babası Kazım ve annesi Rahme Kuzucular’ın bu sırada ayakta durmakta güçlük çektikleri gözlendi. Anne Rahme Kuzucular’ın, “Oğlumun silahını bana verin. Yavrum seni damat edemeden kefen giydin” diyerek ağlaması cenaze törenine katılanları duygulandırdı. Belde meydanında düzenlenen cenaze törenine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Ali Kolat, AkParti Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin, Ali Turan, 5’inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Özkara, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Taş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan ve askeri yetkililer katıldı. Şehit uzman çavuşun silah arkadaşları da törende yer aldı. Belde meydanında kılınan cenaze namazı ardından şehit uzman çavuş Yıldırım Kuzucular, belde mezarlığında toprağa verildi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz şehidin babası Kazım Kuzucular ile yakınlarına başsağlığı diledi.

 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Yıldırım Kuzucular’ın beldede düzenlenen cenaze töreninde çiftçi olan şehit babası Kazım Kuzucular’ın ayağında yırtık ayakkabı dikkati çekti. Belde meydanındaki tören için alana gelen baba Kazım Kuzucular’ın cenaze törenini beklerken kaldırım üzerine oturtuldu. Uzun süre yakınları ile birlikte kaldırım üzerinde güneş altında oturan baba gazetecilerin görüntü aldığı fark edilince bulunduğu yerden kaldırılarak sandalyeye oturtuldu. Şehidin annesi Rahme Kuzucular da tören sırasında yakınları tarafından Akçakışla Jandarma Karakolu’nun önüne getirilerek sandalyeye oturtuldu. Bu sırada ağlamaktan ve yakıcı güneşten bunalan anne için tören alanına gelen gençler devreye girdi. Ellerindeki büyük Türk bayrağını açan gençler, şehit annesini güneşten korumaya çalıştı.

 

Beldedeki bazı kişiler, cenazeye katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a yönelik sitemde bulundu. Teröre yönelik gerekli önlemlerin alınmasını isteyen bu kişiler, “Yeter artık. Bu nasıl bir açılımmış. Artık analar ağlamasın” diyerek tepki gösterdi. Bakan Yılmaz ise tepkiler karşısındasessiz kaldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.