Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler > Çomaklı Bayburt’a aday

18.02.2013 Pts, 9:47

Çomaklı Bayburt’a aday

Reklam

Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü için adaylığını açıkladı.

 

Seçimlerin gerçekleşmesine kısa zaman kala adaylığını açıklayan Çomaklı, akademik çalışmalarının yanı sıra değişik üniversitelerde çeşitli akademik ve idari görevlerde bulundu.

 

 

Bayburt Üniversitesinin kuruluş yıllarında Rektör Yardımcılığı görevinin yanı sıra Mühendislik Fakültesinin Dekanlığını da yürüten Çomaklı, misyonunun, eğitim ve öğretimde çağdaş dünyanın nesnel ölçütlerini Avrupa Birliği Yüksek Öğrenim yaklaşımları düzeyinde yetiştirmeyi hedefleyen, bilim ve teknolojinin gerektirdiği bilgilerle donanmış bir üniversite kurarak uluslararası yarış içinde başarılar kazanmak olduğunu ifade etti.

 


Çomaklı, şunları kaydetti: “Erzurum benim için ne ise Bayburt’ta aynıdır. Akrabalık bağlarımızın olduğu ve dedelerimin belli bir süre Başçimağıl köyünde yaşadıkları Çomoğlular olarak yerleşim yerlerinin mevcut olduğu şehrin yabancısı değilim. Hedefim, İnsani değerleri tüm mevki ve makamların üstünde tutarak, bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyetler içerisinde evrensel başarıla ulaşmış bir üniversite rektörü olmaktır.”

 


Rektörlük Seçimi için YÖK tarafından Bayburt Üniversitesine 24 ile 26 Şubat 2013 tarihleri içerisinde bir gün belirleyerek Rektörlük seçimi gerçekleşeceğini belirten Çomaklı diğer adaylara başarılar diledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.