Anasayfa > 5'li Üst Haber, Araştırma-İnceleme, Siyaset > ‘Çözüm süreci oyları yüzde 21.7’ye çıkardı’

26.04.2013 Cum, 11:24

Reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm sürecinde MHP’nin oyunun yüzde 21,7’ye ulaştığını açıkladı. Ak Parti’nin yüzde 45, CHP’nin ise yüzde 20.4 oy oranına sahip olduğunu belirten Bahçeli, “Ak Parti’nin oyu hâlâ yüksek gözüküyor ama MHP ciddi tırmanışta. Görünen o ki yarış Ak Parti ile MHP arasında geçecek” dedi.

 

Bahçeli, MHP’nin basına kapalı gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında çözüm sürecini değerlendirdi.
Bahçeli, sahipleri yabancı olan bir bankanın Türkiye’deki siyasi atmosferi almasak için bağımsız bir araştırma şirketine yaptırılan anketin sonuçlarını açıklarken, “MHP’nin oyu yüzde 21,7 olarak gözüküyor” dedi. Ankette, Ak Parti’nin yüzde 45, CHP’nin yüzde 20,4 oranında oya sahip olduğu bilgisinin yer aldığını kaydeden Bahçeli, “Ak Parti’nin oyu halen yüksek gözüküyor. Ama MHP ciddi tırmanışta. Bazı anketlerde MHP’nin oyu yüzde 17 olarak gösteriliyor. Oylarımızın yükselişi sürüyor. Görünen o ki yarış bizimle Ak Parti arasında geçecek. Onun için teşkilatlarımızın çalışmalarını çok dikkatli ve kararlı yürütmesi gerekmektedir. Provokasyonlara da uyanık olmalıyız” ifadelerini kullandı.

‘Aktivist’ tanımına tepki
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) PKK’nın aktivist olarak nitelendirilmesini kınayan Bahçeli, “iki yüzlülük” değerlendirmesi yaptı. Türkiye’nin çözüm süreciyle “Arap Baharı” benzeri “Kürt Baharı”na hazırlanmak istediğini ileri süren MHP lideri, “Türkiye eğer bir ayrışmaya gidecekse bu sonu belli olmayan bir süreçtir” dedi.
“30 yıl dağda mücadele veren terör örgütü ne oldu da bundan vazgeçti?” sorusunu yönelten MHP lideri, “Hidayete mi erdiler? Neden silahlı mücadeleden vazgeçtiler? Tabii ki şehit vermek istemiyoruz” dedi. Bahçeli, çekilmenin şatlarını ise kabul edilemez bularak, “Böyle çekilme olmaz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.