Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Çtso Heyeti, Hırvatistanda İş Adamları İle Buluştu

26.10.2015 Pts, 13:25

Çtso Heyeti, Hırvatistanda İş Adamları İle Buluştu

Reklam

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 40 kişilik heyet, Balkan İş Gezisi kapsamında Hırvatistan’da iş adamları ile buluştu.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Hırvatistan’a giden heyet, inşaat sektörünün yer aldığı Split Fuarını gezdi. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) heyeti, Hırvatistan Ekonomi Odası’nda Hırvatistan iş adamları ile de görüşme yaptı. Burada konuşma yapan Hırvatistan Ekonomi Odası Uluslararası İlişkiler Başkanı Goranta Kosta, 1992 yılından itibaren Türkiye ve Hırvatistan arasında ticari ve ekonomik çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek, “Hırvatistan’da sizler için iş alanları her zaman hazırdır” dedi.

Ekonomi Odası Başkanı Katija Bulucic, buluşmanın Hırvatistan için güzel ve önemli olduğunu belirterek, “Hırvatistan inşaat sektörü tüm ülkelerde ekonominin genel taşıdır. İnşaat olmazsa iş de olmaz. Bugünkü toplantı iş ilişkisi kurmak için güzel olacaktır. Split’te yaşayan birisi olarak söyleyebilirim ki burası sizin kalbinizde ve aklınızda her zaman kalacaktır. Yatırım için tekrar gelirsiniz diye ümit ediyorum” ifadelerini kaydetti.

“YURT DIŞI TEMASLARA AĞIRLIK VERDİK”

ÇTSO yönetimi olarak üyelerin ihracat potansiyelini artırmak için yurt dışı temaslara ağırlık verdiklerini belirten ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva, “Gerçekleştirilen program kapsamında sektörde faaliyet gösteren Türk ve Hırvat iş adamları bir araya geldi. Burada kuracağımız ekonomik ilişkilerin ilerisi için önemli bir kilometre taşı olacağına yürekten inanıyorum. Mesafe olarak her gün daha da küçülen dünyamızda ülkeler arası ekonomik ilişkilerin yoğunlaşması doğal olarak kentlerimizin kalkınmasında da büyük rol oynamaktadır. Ülkemiz ve Hırvatistan arasındaki coğrafi yakınlığa karşın, ticari ilişkilerimiz maalesef ki beklenin altındadır. Görüşmelerin bu bağlamda da katkı sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

ÇTSO Meclis Başkanı Taha Ülker ise ikili görüşmelerde inşaat sektöründe geniş bilgiler aldıklarını ifade ederek, “ÇTSO olarak bölgemizde 250 bin kişiye hitap ediyoruz. 4 bin üyenin 800’ü inşaat sektörüdür. İnşaat fuarını ise uluslararası ilişkileri kurmak için tercih ettik. Biz ülke olarak ekonomik krizi atlatmak adına inşaat sektörüne ağırlık verdik” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.