Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > CÜ Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden ‘Çevre Eğitimi’ Sergisi

04.12.2015 Cum, 8:48

CÜ Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden ‘Çevre Eğitimi’ Sergisi

Reklam

Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 4’üncü sınıf öğrencileri tarafından ‘Çevre Eğitimi’ konulu sergi açıldı.

Fakülte binası zemin katta gerçekleşen serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarı, fakülte öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış öncesi konuşan Rektör Kocacık, çevre eğitiminin günümüzde çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Doğamız gün geçtikçe kirleniyor ve yok olmaya yüz tutuyor. Yeni yetişecek olan çocuklarımıza bu bilinci sağlamak bizim en asli görevlerimizden biridir. Bu kapsamda böyle bir sergiyi düzenleyen ve öncülük eden, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitim Fakültesi Dekan Sarı ise çevre eğitiminin çağın gerekliliklerinden biri olduğunu söyleyerek, “Herkesin bildiği gibi doğa var olmazsa insanlıkta var olamaz, dolayısıyla bu tür etkinliklerin artmasını temenni ediyor ve emeği geçen tüm öğretim görevlilerine ve öğrencilere teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kocacık ve beraberindekiler tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergiyi gezen Kocacık ve beraberindekiler öğrencilerden bilgiler aldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.