Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Cumhuriyet Bayramı na mesajlar

28.10.2012 Paz, 12:17

Reklam

Adnan Yılmaz ( AK Parti Milletvekili)

“Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde efsanevi bir kurtuluş mücadelesi veren aziz milletimiz tarafından kurulan Cumhuriyetimizin 89. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Bu anlamlı günde, bizleri bugünlere taşıyan, bağımsız ve güçlü bir ülkenin vatandaşları olarak bu gururu yaşamamızı sağlayan, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayatlarını ülkemize ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne adayan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Kuruluşundan bu yana geçen 89 yılda, Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği uygarlığa ulaşma çizgisi doğrultusunda hızla ilerleyen Cumhuriyetimiz emsalsiz bir başarı hikâyesidir.
21. yüzyıldaki gelişmelerin merkezinde; siyasi, ekonomik, kültürel, sağlık, eğitim ve askeri gücü her zorluğun altından kalkmayı başaran Türk Milleti ve tarihinden aldığı ilhamla Cumhuriyetimizi daha da parlak bir geleceğin beklediğine olan inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Cenab-ı Allah’ın nice bayramları kutlamamızı milletimize nasip etmesi temennisiyle, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Ahmet Küçükler (Büyükşehir Belediye Başkanı)

“Büyük önder Atatürk, 29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır. 29 Ekim 1923’te, sadece bir rejim değişikliği yapılmamıştır; aynı zamanda bir milli devlet kurulmuştur. Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda Laik, Demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize ulus olma, dünya milletlerinin onurlu bir üyesi olma bilincini kazandırmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, dünya durdukça bu bayramların yepyeni ufuklarla ve yepyeni umutlarla sürüp gitmesini diler, sevgi ve saygılar sunarım.”

 

Orhan Bulutlar (Palandöken Belediye Başkanı)

Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Bulutlar, Türk milletinin en iyi idare sistemi olan Cumhuriyetin, her geçen günden daha güçlü hale geldiğini belirterek, “Büyük Türk milleti olarak Cumhuriyetin bize gösterdiği ulvi yoldan ilerleyerek, büyük bir azim ve kararlılık içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği müreffeh Avrupa toplumlarını bile geçme yolunda emin adımlarla yürüyoruz” dedi.
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, mesajında, Cumhuriyet’in temel dinamiği olan egemenliğin kayıtsız ve şartsız kendinde olan büyük Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içerisinde son yıllarda büyük bir gelişme ve kalkınma süreci yaşadığını söyledi.
Demokratik, laik, hukuk ve sosyal devlet sorumluluğu içerisinde her zaman büyük atılımlarla dünyada varlığını hissettiren büyük Türk Milletinin, Cumhuriyet’in kazandırdığı temel değerlerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli hedef olarak çizdiği müreffeh Avrupa toplumlarını geçme konusunda kararlılığını hiçbir zaman yitirmeden azimle yürüdüğünü dile getiren Başkan Bulutlar, geçmişte hasta adam olarak nitelenen ancak inancından aldığı büyük güç ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında büyük bir kurtuluş mücadelesi veren aziz Türk Milleti’nin, her alanda büyüyen ve gelişen bir Türkiye’nin ortaya çıkartılması için büyük çaba harcadığını kaydetti.

 

Murat Kılıç (Ak Parti İl Başkanı)

“Bu büyük bayramı Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, sevdalısı olduğumuz Erzurum’da kutlamak ise bizim için ayrı bir sevinç vesilesidir. Gelişen ve büyüyen Turkiye’ye paralel olarak son 10 yıldır Erzurum’da da yapılan çalışma, yatırım ve gelişmeler istek ve iştiyakımızı, Cumhuriyetimizin 100. Yıl hedeflerine olan inancımızı bir kat daha artırmaktadır.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetin kurulmasında ve yaşatılmasında mücadele eden; gazi ve hatta şehit olan bütün vatan evlatlarını saygı ve rahmetle anıyor; kıymetli Erzurum halkının Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. “

 

Hilal Demir (AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı)

“Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan anlayışını ve bu değerlerimizi daha gür bir sesle yüceltme zamanındayız. Türkiye Cumhuriyeti, İstiklal Savaşından başlayarak pek çok zorluğu yenerek bugünlere geldi. I. Dünya Savaşı sonrasının zor şartlarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk Milletinin bağımsız yaşama iradesine sahip çıktılar. Bu iradeyi büyük bir kararlılıkla ve dirayetle omuzladılar. Yokluk ve imkânsızlıklar içinde bile umutsuzluğa kapılmayan aziz milletimiz, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşını zaferle neticelendirdi. Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye’yi, o hedeflediğimiz muasır medeniyetlerin ötesine taşımakta kararlıyız.”
Demir, mesajında, Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan bu hedefe bugün her zamankinden daha yakın olduğumuzu belirterek şunları söyledi: “Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir. Bunda, son yıllarda yakaladığımız siyasi ve ekonomik istikrarın payı çok büyüktür. Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve beraberliğimizi, bütünlüğümüzü koruyarak buna sahip çıkacak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya. devam edeceğiz.”

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.