Anasayfa > Ana Manşet, Video Haber > Cumhuriyet Caddesi Savaş Alanına döndü

14.11.2012 Çar, 18:37

AHMET AKBUĞA-E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’da yoldan geçen bayanlara tacizde bulundukları ileri sürülen gençlere müdahale eden polis, mukavemetle karşılaştı. Çıkan arbedeye çok sayıda polis müdahale ederken, 7’den 70’e  bir çok kişi polisin  sıktığı gazdan etkilenmesi dikkat çekti.
Olay, bugün saat 14.45 sıralarında Cumhuriyet Caddesi Çaykara İş Merkezi önünde meydana geldi. İddiaya göre, yolda yürürken gençlerin tacizine uğrayan iki bayan, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine olay yerine Asayiş Şubesi’ne bağlı resmi ekipler sevk edildi. Taciz ettikleri ileri sürülen gençlere müdahale eden polisler bu sırada mukavemetle karşılaştı. Gençlerle polisler arasında arbede yaşanırken, takviye ekiplerin de gelmesiyle birlikte şüpheli gençler etkisiz hale getirildi.
Gerilimin sona erdiği sırada bir polis memurunun biber gazını hedef gözetmeden etrafa sıkması dikkat çekti. Elindeki biber gazını sağa sola sıkan polis memuruna çevredeki vatandaşlar da tepki gösterdi. Polis arkadaşlarının uyarısına rağmen polis memuru biber gazını sıkmaya devam etti. Bu sırada hızını alamayan polis memuru, fark etmeden önce polis arkadaşlarının gözüne ardından da kendi gözüne de biber gazı sıktı. Kendi gözüne gelen biber gazıyla birlikte etkilenen polis memuru, kısa süre gözünü ovuşturarak kendisine gelmeye çalıştı.
Öte yandan, biber gazından etkilenen yaşlı bir kişi ise bir süre fenalık geçirdi. Yoldan geçtiği sırada sıkılan biber gazından mağdur olan yaşlı adam, vatandaşların yardımıyla kendine gelebildi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

fırat

bu kadarına artık birileirnin dur diyin o polisi açığa alnası lazım

14.11.2012, 21:05