Anasayfa > Magazin > Dadaşlar İzmir’de Çoştu

15.07.2012 Paz, 22:28

Dadaşlar İzmir’de Çoştu

Reklam

Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu tarafından organize edilen geleneksel piknik şöleninde, Dadaşlar doyasıya eğlendi.

Taner KILIÇ/İZMİR

 

Kemalpaşa Belediyesi piknik sahasında yapılan etkinliğe, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Başkanı Muzaffer Okumuş ve Ege Bölgesi’ndeki Erzurum derneklerinin üyeleri katıldı.

 

Federasyon Başkanı Muzaffer Okumuş, Türkiye’de ilk kurulan il dernekleri federasyonu olduklarını, özellikle Ege Bölgesi’nde zeybek ve dadaşların birlik berabeberliklerine önem verdiklerini, bu nedenle her sene geleneksel olarak bu şöleni İzmir’de yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

 

Programda daha sonra yöresel sanatçılar konser verdi. Kemalpaşa Erzumlular Derneği halk oyunları ekibinin sergilediği bar gösterisi, büyük beğeni topladı. Konuklara Erzurum yemekleri ikram edilmesi ve Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu tarafından teşekkür plaketi sunulmasının ardından şölen sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.