DADAŞLAR YOL KAPATTI

Reklam

Erzurum’da terör örgütü mensuplarınca Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne roketatar ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, 1 terörist yaralı olarak yakalandı. Olayın ardından vatandaşlar Erzurum-Ağrı karayolunu lastik yakarak trafiğe kapattı.
Alınan bilgiye göre, dün saat 01.30 sıralarında terör örgütü PKK mensuplarınca Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. Saldırıya anında karşılık verilmesi üzerine teröristler olay yerinden kaçtı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, kaçan teröristlerin yakalanması için Özel Harekat polislerince ilçede geniş çaplı çalışma başlatıldı. Operasyonda 1 terörist, 4 adet el bombası ve 1 adet uzun namlulu silah ile birlikte yakalandı. Bölgede gece başlayan çatışma gündüz saatlerinde de kırsal alanda sürüyor.
Olayın ardından bugün öğle saatlerinde ilçe merkezinde teröre tepki gösterildi. Toplanan vatandaşlar, Erzurum-Ağrı karayolunu araç lastiklerini yakarak trafiğe kapattı. Teröre tepki gösteren vatandaşlar, uzun süre “Ne mutlu Türküm diyene” sloganları attı. Yanan lastikler nedeniyle gökyüzü siyah dumanla kaplanırken, yol yaklaşık 2 saat trafiğe kapalı kaldı. Yolda uzunca araç kuyruğu oluştu. Erzurum’dan sevk edilen TOMA ve çevik kuvvet polislerinin müdahalesiyle yanan lastikler söndürülerek yol ulaşıma açıldı. İlçede gerilim sürerken, güvenlik güçleri halkı sakinleştirmeye çalışıyorlar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.