Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Dadaşlara gözaltı

31.10.2012 Çar, 23:23

Dadaşlara gözaltı

Reklam

Bursa Valisi Şahabettin Harput’un açıklamalarının ardından 3 gündür gerginlik yaşanan Erzurumlular’ın yaşadığı  Yavuzselim  Mahallesi’nde  gözaltılar başladı.

 
Onlarca akrep ve çevik kuvvet otobüsü, gruplar halinde Yavuzselim sokaklarında toplanan BDP karşıtı kalabalığa, “Vatanınızı seviyorsanız dağılın. Şiddet kullanmak zorundayız” diyerek ikazda bulundu. Bir kişinin, “Zaten vatanımızı sevdiğimiz için buradayız” diye bağırması üzerine yaşanan gerginlik kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Polis ekipleri, ihtarlara uymayan birçok vatandaşı gözaltına aldı. Bir başka ekibin de Ulus Mahallesi’nde toplanan BDP’li kalabalığa müdahele etmesi bekleniyor.

 
Koltuk değneğiyle yürüyen Yavuzselim Mahallesi Muhtarı Aslan Ali Yıldız da, öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı.
Bursa’ya, İstanbul, Eskişehir, Yalova ve Sakarya’dan takviye çevik kuvvet, robocop ve zırhlı araç sevk edilmişti. Ayrıca İl Jandarma Komutanlığı’nın komando timleri de hazır bekletiliyor.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

HAKAN YERLİ

BÖYLE BİR ADALETMİ OLUR SEN VATANINI SEVEN DADAŞLARI GÖZALTINA ALACAKSIN YAKIP YIKAN MILOTOF ATANLARIDA DOKUNMAYACAKSIN ÇOK GÖRMEMEK LAZIM HABURCU DEYİLMİ BUNLAR BU OLAYLARIN BU SEVİYEYE GELMESİNDE AKP BÜYÜK BİR BAŞLARISI VAR ARTIK TÜK MİLLETİ BU AÇILICIMCI AKP HÜKÜMETİNE SANDIKTA İYİ BİR DERS VERMESİ GEREKİYOR

02.11.2012, 0:51