Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Davut Çalışkan, Öğretmenler Günü İçin Mesaj Yayınladı

24.11.2015 Sal, 10:25

Davut Çalışkan, Öğretmenler Günü İçin Mesaj Yayınladı

Reklam

Mustafa kemal Atatürk’ün 1928 yılında Millet mektepleri başöğretmenliğini kabul etmesinin 77.yıl dönümünü nedeni ile Kastamonu Cide ilçesi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan bir mesaj yayınladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cide ilçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan kutlama mesajı yayınladı. Çalışkan yayınladığı mesajda su sözlere yer verdi; “Öğretmenlik insanlık tarihi kadar eski bir meslektir. Dünyanın her yerinde ve her zaman öğretmenlik mesleği saygın bir meslek olarak kabul görmüştür. Bu mesleği ircaa eden öğretmenlerde insan mimarı ve insan kişiliğini biçimlendiren birer sanatkârdır. Öğretmenin malzemesi insan olması hesabı ile onun eserine paha biçilememektedir. Günümüzde ortaya çıkan teknolojik gelişmeler karşısında öğretmenin rolü azalmamış, aksine artmıştır. Aslında sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik gelişmeler öğretmenin rolünün öneminin ve ağırlığının büyüklüğünü açık bir biçimde ortaya koymaktadır. Öğretmen, eğitimin en değişmez öğesidir. Öğrencinin moral kazanması ve duygusal gelişimi için öğretmene kaçınılmaz bir gereksinim duyulmaktadır. Her şeyden önce unutulmaması gereken husus şudur: Öğretmenin yerini doldurabilecek başka bir unsur, başka bir güç yoktur. Dolayısıyla her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır. Ulu Önder Atatürk ;”Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyerek hem büyük sorumluluklar yüklemiş, hem de değerlerini anlatmıştır. Büyük Önder ATATÜRK’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetlerin oluşturduğu çağa ancak Atatürk’ün ifadesiyle “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” sayesinde ulaşacağız. Bu nesilleri de sizler yetiştireceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerimle; Başöğretmenimiz Atatürk’ün yolunda yürümekte olan ve güzel Ülkemizin Aydınlık nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan siz değerli öğretmenlerimizin, emekliye ayrılmış kıymetli Meslektaşlarımızın öğretmenler Gününü kutluyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.