Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Davutoğlu, en çapsız Dışişleri Bakanı

04.08.2012 Cts, 3:38

Davutoğlu, en çapsız Dışişleri Bakanı

Reklam

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine ‘Küfürbaz’ diyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için ‘TC hükümetlerinin en çapsız Dışişleri Bakanı’ dedi. NTV’ye konuşan Kılıçdaroğlu, ‘Kuzey Suriye’deki gelişmeler sonrasında Meclis olağanüstü toplanmalı mı?’ şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

 

‘Eğer bir parlamento hükümeti sorgulayabilecekse parlamentonun toplanması lazım. Toplanma için gruplar yeşil ışık yakmalı. Biz toplanmasından yanayız. Çözüm üretecekse Meclis toplanmalı.’ Davutoğlu’nun Kuzey Irak’ı ziyaretini değerlendiren CHP lideri, ‘Diyaloğa kapalı değiliz. Barzani bugune kadar hangi sorunun çözümüne katkı verdi? Bu soruya Davutoğlu da olabilir, şu katkıyı verdi diye bir yanıt vermesi lazım’ dedi. Davutoğlu’nun kendisi hakkında küfürbaz demesini yorumlayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: ‘Sayın Davutoğlu, biliyorum kızacak ama Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin bugüne kadar bünyesinde barındırdığı en çapsız Dışişleri Bakanıdır. Çünkü çıktığı nokta sıfır sorundu, geldiği nokta herkesle kavgalı olan bir tablo.’
DAVA ARTIK ÇÖKMÜŞTÜR
Ergenekon’da eski Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök’ün ifade vermesini ise Kılıçdaroğlu şöyle yorumladı: Sayın Özkök’ün ifadesinden sonra oradaki savcıların iddianameleri çökmüştür, dava çökmüştür.

 

 

Obama’nın yanında çuval da olabilirdi
ABD Başkanı Obama’nın Erdoğan’la görüşmesi sırasında elinde beyzbol sopasıyla göründüğü fotoğrafı da yorumlayan Kılıçdaroğlu, ekledi: Bu resim verilirse bir anlamı vardır. Barzani’nin havucuyla Obama’nın sopası arasına sıkışan bir dış politika güderseniz açmaza sürüklenirsiniz. Obama yanında çuval da bulundurabilirdi. Görüşme sırasında bir beyzbol sopasının dünyaya gösterilmesi doğru bir tablo değildir. Biz bu tabloyu içimize sindiremiyoruz.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.