Anasayfa > Gündem, İz Bırakanlar, Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Slayt Haber, Türkiye > Davutoğlu’ndan kritik görüşme sonrası ilk açıklama

17.08.2015 Pts, 18:19

Davutoğlu’ndan kritik görüşme sonrası ilk açıklama

Reklam

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştü. 2 saat 27 dakika süren görüşme sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı.

İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Sayın Bahçeli ile önemli bir görüşme yaptık. Samimi ve dürüst bir görüşme oldu. Terörle mücadelede gelinen noktayı ele aldık.  Bahçeli, AK Parti ile bir koalisyonun olmasını mümkün görmediğini söyledi. Bahçeli, Daha sonra olabilecek senaryoları gündeme getirerek AK Parti ile bir seçim hükümeti uygun görünmüyor dedi.

ERKEN SEÇİME DE DESTEK VERMEDİ

Sayın Bahçeli, erken seçime destek vermeyeceklerini ifade etti. Görüşmemizde 17-25 Aralık konusu da gündeme gelmiştir. Yaptığımız görümelerde kolalisyon çıkmamıştır.  Koalisyon için görüşmelerde elimden gelen bütün çabayı göstermiş oldum.  Olabilecek bütün yolları denediğime inanıyorum. Buna herkes şahittir. Cumhurbaşkanı ile istişare ettikten sonra gerekirse görevi iade edeceğim.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.