Anasayfa > Spor > Demir Bu Kez Oylarla 12’den Vuracak

04.12.2015 Cum, 11:48

Demir Bu Kez Oylarla 12’den Vuracak

Reklam

Dünya şampiyonu milli okçu Demir Elmaağaçlı, Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından yılın en iyi sporcularını belirlemek için düzenlenen oylamada aday gösterildi.

Listedeki tek Türk sporcu olan Demir’e destek isteyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise “Demir, kazandığı altın madalyayla tarih yazdı. Şimdi sıra bizde. Oylarımızla milli gururumuzu zirveye taşıyalım” dedi.

Başarılarıyla 2015’e damga vuran yılın sporcularını seçmek için internet üzerinden oylama başlatan Dünya Okçuluk Federasyonu, makaralı yay kategorisinde Karşıyaka Belediyesporlu milli okçu Demir Elmaağaçlı’yı da aday gösterdi. Federasyonun internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen oylamada, 5 ayrı kategoride, toplam 25 sporcuya yer verildi. Listedeki tek Türk sporcu ise Demir oldu. 25 yaşındaki başarılı sporcu, geçtiğimiz ekim ayında Meksika’da gerçekleşen Dünya Kupası Finalleri’nden “Dünya Şampiyonu” olarak dönmüş, Türkiye’ye büyük sevinç yaşatmıştı.

NASIL OY VERİLİYOR?

Oylamaya katılmak için; http://awards.worldarchery.org linkine girdikten sonra, ‘vote now’ sekmesi seçiliyor. Açılan sayfada, tercih edilen sporcunun resmi tıklanarak yeşil bir çerçeve oluşması sağlanıyor. Oylamayı tamamlayabilmek için, 5 kategorinin her birinde bir sporcunun seçilmesi gerekiyor. Son olarak e-mail adresi girilerek oylama tamamlanıyor. Ayrı mail adresleriyle birden fazla oy verilebiliyor. Sporcuların derecesinin belirlenmesinde; yüzde 50 oylama sonuçları, yüzde 50 de Dünya Okçuluk Federasyonu yetkililerinin görüşleri etkili olacak. Oylama 31 Aralık 2015’te sona ererken, sonuçlar 29 Ocak 2016’da açıklanacak.

“GURUR KAYNAĞIMIZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Demir, Dünya Okçuluk Kupası Finalleri’nde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarih yazdı. Meksika’da İstiklal Marşı’mızı dünyaya duyuran, Türk bayrağımızı göndere çektiren genç sporcu, gurur kaynağımız oldu. Demir’in Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından başlatılan oylamada yılın sporcusu seçilebilmesi için şimdi sıra bizde. Herkesten oy bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.