Anasayfa > Yazar > Demokrasi Palyaçoları

20.07.2012 Cum, 22:10

Demokrasi Palyaçoları

Reklam

Gece ve gündüz gibi ikiyüzlü yaşıyoruz. Renkten renge girenler vefa bir semtin adımı sizce, bukalemunu şaşırtacak marifetler sergiliyorsunuz. Demokrasi kargaşa çıkarmak toplum huzurunu bozmak rejimi değildir. Aklı akılla yıkama; kilisenin aklı idam ettiği akıl değildir. Demokrasilerde tek adam olma faşizme doğru gidişin göstergesidir. Papazların okunmuş suyuyla abdest alanlar, fütursuzca açılmakta olan kiliselerin burçlarında birer çan olurlar. Zemzem suyuyla abdest alanlar, Hz. Ömer gibi adaletli, ben eğilirsem ne yaparsınız sorusuna, kılıcımızla düzeltiriz cevabında gizlidir. Kalplerinin üzerinde taşıdıkları dolar dolu cüzdanların dolup taştığı ve sığındıkları bir sihirli kelime değildir demokrasi. Yüreğinde cesareti olmayanlar, bileğinin gücüne inanmayanlardır.                                                                     

Müslümanlıktan anlayanlar mı, Müslüman ismi taşıyanlar mı? Yargıdan korkanlarımı, yargının korktuklarımı hangisi asıl hangisi fotokopi. Kimler yatağına uzandığında vicdan muhasebesi yapabiliyor, kimler gölgelerinden korkarak yürüyor. Kimler hem maddi hem de maneviyat yamyamlarıdır. Hâkimiyet sensin diyenler, kimler hâkim olanlar, kimler yalanı bayraklaştırıp sana taşıtanlar. Kim bu flamaların sopaları! İleri demokrasi bayrağını taşımaya mecbur edilen zavallı halk.                                                                     

Elinden alınan hak için ne hünerler sergiliyorlar. İadesiz satış yapan bu demokrasi pazarlamacıları, iadesiz satış sözleşmesini maskeleyerek imzalatmak üzereler. Son model demokrasi yelkenlisi, gaflet rüzgârıyla şişirilerek AB, ABD ve Pensilvanya vaizinin çizdiği rotayı takip etmesi, kaptanın okyanus sularında çılgın gezintisinin asıl sorumlusu kaptan değil, yelkenliyle okyanusa açılan tayfaları olarak sizsiniz. Türkün ruhi yapısını çökertmek için uğraşanların, gazi meclise girmeyip çil çil liraları ceplerine indiren çift sıfır değer taşıyanların olmasına hiç şaşırıp kalmayınız.                                                                   

                    Sus deli gönül sus, sorulamayan, cevapları düşünülemeyen suallerle, inanç ve fikir dünyam isyanları oynamakta. Bırak yağmuru yağsın, şemsiye olma hayallerime. Gönül suyuyla ıslanmayan dudak mı olur. Gülü kızartanda, sarhoş laleye boyun eğdirende gönül değil mi.  Azizler üzüm toplarsa şeytan da şarap yapar. Siyaseti biraz gölgeleyerek düşünce dünyasında Akdeniz sahillerinde biraz sörf yaparak, nüfuz tacirlerinin ve demokrasi palyaçolarının portrelerini çizmeye çalıştım. Ruh ahvalimizi görmek için büyük değil, küçücük bir aynaya bakarsak sırlı camda ne görürüz acaba. Ülkü İle Kalınız          

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.