Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Dengizek’ten Tepki

23.08.2012 Per, 0:16

Reklam

Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Suha Dengizek, son günlerde tırmanan terör olayları karşısında millet olarak artık tahammül sınırlarının zorlandığını, alçakça terör girişimlerine karşı millet olarak artık dur demenin zamanının geldiğini belirtti.
Dengizek, “Her gün birkaç şehit haberi duymak artık sıradan bir haber şeklinde sunulur oldu, televizyon açıp haber izlemek ızdırap vermektedir. Atatürk’ün kurduğu TBMM temsil eden milletvekillerinin, Türkiye’yi bölmeye çalışan teröristlerle kucaklaşıp muhabbet etmesi gibi bir tablo karşısında iktidarı göreve çağırıyoruz. Artık gereğini yapın. Bu alçak davranış karşısında millet olarak sabrımız taşmak üzeredir. Dokunulmazlıklar bir an önce kaldırılsın, gereken yapılsın” dedi.

 
ASKERLERİMİZ KİMİ KİMDEN KORUYOR?
Servis aracının devrilmesi sonucu şehit olan askerlerimiz için üzüntüsünü dile getiren Dengizek, “Kimi kimden koruyorlar, aldığımız bilgiye göre Şırnak’taki üzücü hadise, Uludere’yi ziyaret edecek olan BDP Van Milletvekili Aysel Tuğluk ile BDP Mardin Milletvekili Ahmet Türk için görevlendirilen askerlerin nöbet değişimi sırasında yaşandı. Gülyazı ve Ortasu köylerinin bulunduğu üs bölgesinde bir haftadır nöbet tutan 17 asker ile bir korucu görev değişimi için birliğine dönerken kaza geçirdi. Askerleri taşıyan minibüs virajı alamayarak uçuruma yuvarlandı. Bu kaza sonucu 9 asker ile 1 korucu şehit 6 askerde yaralanmıştır. Bu durum göz ardı edilecek gibi basit bir kaza değil. Ahmet Türk kimi ziyarete gidiyormuş, bizde soruyoruz, -bu ziyarette askerlerimiz, kimi kimden korumaktadır. Bunun üzeri örtülmemeli gündem değiştirilmemeli. Bu hadise derinlemesine soruşturulmalıdır” diye konuştu.

 
DOKUNULMAZLIKLAR DERHAL KALDIRILMALIDIR

Dengizek daha sonra şunları kaydetti; “Erzurum sivil toplum kuruluşları olarak bu terör konusunda sesimizi yükselterek tepki göstermek için bir araya geleceğiz. Toplu yürüyüş yapacağız. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Artık şehit haberlerine dayanacak gücümüz kalmadı, terör kökten çözüm düşünmek için gereken kanuni düzenlemeler bir an önce yapılmalı. Teröristlerle işbirliği içinde olan vekil sıfatında olanlarında dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalıdır.”

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

HANDE DENGİZER

Değerli Başkanımızı düşüncelerine tamamen katılıyor.Bu Alçaklığa tahammül edecek halimiz kalmamıştır.Biran biran önce derhal Mecliste çözüm yolları oluşturulmalı biz halk olarak sadece kınar lanetleriz bizim seçtiklerimiz vekiller çözüm merkezidir.BDP denilen partrininde kapatılmasını ve ben bu PKK terörüstleriyle kucaklaşan bir vekil görmek istemiyorum bu Mecliste biran önce bunlardan kurtulmalıyız.
Saygılarımla

23.08.2012, 18:20