Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Depo’da yaşamaya mahkum oldu

03.08.2012 Cum, 12:14

Depo’da yaşamaya mahkum oldu

Reklam

Erzurum’un Horasan ilçesine bağlı Sekman köyünde imam nikahlı kocasının terk etmesinin ardından kayınbiraderinden sürekli şiddet gören Nahide D. ve 8 aylık kızı Meryem, mahkeme kararıyla 6 ay süreyle koruma altına alındı.

 
Horasan ilçesine bağlı Sekman köyünde oturan evli bir çocuk annesi Nahide D. (42), işportacılık yapan imam nikahlı kocası Metin D.’nin kendisini terk etmesi üzerine Kayınbiraderi Mümtaz D.’den şiddet görmeye başladı. Son zamanlarda iyice artan şiddete dayanamayan Nahide D., 8 aylık kızı Meryem ile birlikte, köye yakın olan Dellal Jandarma Karakolu’na giderek sığındı. Nahide D., imam nikahlı kocasının evi terk etmesi üzerine kayınbiraderi olan Mümtaz D.’den her gün şiddet dayağı gördüğünü belirterek, “Kocam ile resmi nikahımız yok. İmam nikahı ile evlendik. Bu evliliğimizden 8 aylık Meryem kızımız var. Kocam evimizi terk etti. Aynı köyde oturduğumuz eşimin kardeşi Mümtaz D., her gün beni tekme-tokat dövüyor beni bu işkenceden kurtarın” diyerek şikayetçi oldu.

 
Kayınbiraderinin kendisini sürekli dövmesinden şikayetçi olması üzerine Nahide D. ile 8 aylık kızı Meryem’e 6 ay süreyle koruma tedbiri uygulanacak. Nahide D.’ye 250 TL de aylık maaş bağlandı.

 

 

NAHİDE İLE KÜÇÜK MERYEM’E PELİN ASTSUBAY ŞEFKATİ
Kayınbiraderi Mümtaz D. hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan Nahide D. ile 8 aylık kızı Meryem’e şefkat elini Erzurum İl Jandarma Komutanlığı uzattı. İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Akgün’ün talimatıyla Nahide D. ve kızı Meryem baba evine götürüldü.

 
İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Koruma Şube Müdürlüğü Kısım Amiri Jandarma Astsubay Pelin Karaca ve Uzman Çavuş Ahmet Yavuz tarafından Nahide D.’ye psikolojik, rehberlik ve danışmanlık desteği verildi.
Erzurum İl Jandarma Komutanlığı ile Horasan Kaymakamlığı şiddet gören Nahide D. ile kızı 8 aylık Meryem’i babası Kazım D.’nin oturduğu evin hemen yanı başında bulunan depoya  yerleştirdi. Nahide D., “Allah devletimize zeval vermesin, çocuğumla birlikte bana sahip çıkan askerimize, minnettarım” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.