Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Didim Belediyesi Unutulan Zeytinlik Yollarını El Attı

23.11.2015 Pts, 11:00

Didim Belediyesi Unutulan Zeytinlik Yollarını El Attı

Reklam

Aydın’ın Didim ilçesine bağlı Akyeniköy Mahallesinde belediye zeytinliklere ulaşımını sağlayan yolu beton dökerek, halkın hizmetine sundu. Yaklaşık 15 km’lik yol’da geçmiş yıllarda ölümlü kazaların meydana geldiğini belirten Belediye Başkanı Deniz Atabay “Biz vatandaşlarımızın ihtiyaçları noktasında hizmetler yapıyoruz. Akyeniköy halkının bu talebine kayıtsız kalamazdık” derken yol yapım çalışmalarından memnun kalan Akyeniköylüler de Başkan Atabay’a teşekkür etti.

Didim Akyeniköy Mahallesi sakinlerinin zeytinliklere ulaşımı sağlayan yolun yapılması önerisine Didim Belediyesi kayıtsız kalmadı. Mahalle içerisinde başlayarak Akyeniköy’deki reform arazilerine ulaşımı sağlayan toprak yolda Belediye çalışma başlatarak yaklaşık 15’km’lik yolu betonlama çalışması gerçekleştiriyor.

Sarp ve dik olan yolun bazı kısımları uçurum şeklinde görülürken belediyenin yaptığı çalışma neticesinde yol genişletildi ve yol boyunca koruma duvarı çekildi ve beton atıldı. Basın mensuplarıyla birlikte devam eden yol çalışmasını yerinde inceleyen Belediye Başkanı A. Deniz Atabay “Akyeniköylü vatandaşlarımız sıkça kullanılan bu yolun yapılmasını istediler. Geçmişte bu yolun toprak olması, olumsuz hava koşullarında sık sık kazaların neden olmasına sebep oluyormuş ve insanlar burada hayatlarını kaybetmişler. Bizde buna göre hazırlıklarımızı yaparak çalışmalara başladık. Öncelikli olarak yol genişletildi ve sıkıntı yaratan bölgeler önceden betonlandı. Ardından tüm yolun beton olması noktasında çalışma başlattık. Kısa bir zamanda yolun büyük kısmına beton atıldı. Halkımızda çalışmadan çok memnun; onların memnuniyeti her şeyden önemli.” dedi.

Yol çalışmalarını yerinde incelediği esnada yoldan geçen köylülerle de sohbet eden Başkan Atabay köylülerin yolun yeniden yapılmasında duydukları memnuniyeti dinledi ve görüşlerini aldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.