Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Dilaver, Aile Akademisini anlattı

22.03.2013 Cum, 14:55

Reklam

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Erzurum Cumhuriyet Şubesi Müdürü Tevfik Fikret Dilaver, müştelerine Aile Akamedisini anlattı.

 

Türkiye’nin finansal okuryazarlık seviyesini yükseltmek, hane halkının bilinçli şekilde ev ekonomisi yapmasını sağlamak amacıyla geliştirilen TEB Aile Akademisi projesi kapsamında, 20 Mart Çarşamba günü Cumhuriyet Şubesi’nde eğitim verildi. TEB Aile Akademisi ile başta aileler olmak üzere tüm toplumun bankacılık işlemlerine ilişkin bilgilerini artırmayı; tasarruf ve birikim bilincini yerleştirmeyi hedefleyen TEB, sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçirdiği projeye büyük önem veriyor.

 

 

Sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçirilen TEB Aile Akademi projesi kapsamında kredi kartlarının doğru kullanımı, bilinçli borçlanma, gelir gider dengesinin hesaplanması, bunun sonucunda harcama ve tasarrufların daha doğru şekilde planlanması için yapılması gerekenler katılımcılara aktarılıyor. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığın kullanımı anlatılırken, bütçe yönetimi ve birikimlerini hangi finansal araçlarla değerlendirebileceği konusunda da yol gösteriyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.