Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Dilipak, Erzurum’da konuştu

08.03.2013 Cum, 18:34

Dilipak, Erzurum’da konuştu

Reklam

Atatürk Üniversitesi Genç Vizyon Kulübü tarafından düzenlenen, ‘28 Şubat Bin Yıllık Darbe’ konulu konferansta konuşan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, “Dünyada gelir dağılımı bu şekilde oldukça ve gelir dağılımı düzelmedikçe kimseye rahat yok. Sömüren, zulüm yapan babanız olsa, düşmanınız mazlum olsa, düşmanınızı desteklemelisiniz,’’ dedi.

 
Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa konuşan Dilipak, “Ülkemizde olduğu gibi dünyada da darbe tehdidi her zaman var olacak. Bir daha darbe olmaz diyerek gaflete düşülmemeli. Şu anda yargılanan darbeciler bu işin sadece görünen kısmı. Medya, iş dünyası ve sivil toplum içerisindeki darbeci yapı hâlâ duruyor,” uyarısında bulundu.

 
‘ŞEYTAN TATİLE ÇIKMAYACAK’
Darbelerle karşılaşma ihtimalinin her zaman geçerli olacağını anlatan Dilipak, “Darbeler, etkili olsalar da olmasalar da, her zaman var olmaya devam edecektir. Bin yıl değil, dünya durdukça bu tehdit ortadan kalkmaz. Çünkü şeytan, hiçbir zaman tatile çıkmayacak. Şeytana kıyamete kadar mühlet verildi, bu şeytanî planlar hep var olmaya devam edecektir. Aklını şeytana kiraya veren birileri bu yöndeki çabalarını hiç eksiltmeyecek,’’ yorumunu yaptı.

 
“Kendimiz için Müslüman olmamalıyız. Yaşam tarzı dayatanlara karşı dini muhalefetin oluşması gerekiyor,” diyen Dilipak, şunları kaydetti: “El ele vermeli, kısıtlamaları, baskıları inanç özgürlüğüne dönüştürmeliyiz. Başörtülüler el ele verdi ve kazandı.”
Konferansı, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Yaylalı, AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, akademisyenler ve öğrenciler dinledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.