Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Dinar’da Güneçten “Elektrik” Üretilecek

23.11.2015 Pts, 17:26

Dinar’da Güneçten “Elektrik” Üretilecek

Reklam

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesi Organize Sanayi Bölgesi alanına Dinarlı iş adamı Mehmet Acar tarafından yaptırılan “Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri”nin açılışı yapıldı.

Programda vatandaşlara yemek ikramı yapılması sonrasında açılış programına geçildi. Kurdele kesimi öncesinde İş Adamı Mehmet Acar, davetlilere hoş geldiniz diyerek “Bu enerji santralimiz herkes tarafından bilinmektedir, dünyanın revacında olan bir sektördür. İnşallah yakında ikincisini de yapıyoruz buraya. Allah bunu herkese nasip etsin, teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Saffet Acar ise konuşmasında enerjini önemine değinerek şunları söyledi:

“Acarlar ailesi adına hoş geldiniz şeref verdiniz. Biliyorsunuz ki enerji yatırımın en güzeli. Her geçen gün enerjiye ihtiyacımız var. Tabi ki, termik santraller, nükleer enerji ve hidro elektrik santralleri sonuçta güneş enerjisi, enerjinin en güzeli güneş enerjisi. Bizim yörenin güneş enerjisi ile alakalı en güzel semt en güzel yöre. Dolayısı ile ben bu güzel tesisi yapan enerji firmasına teşekkür ediyorum. İnşallah bunun devamını geleceğine inanıyorum, Dinarımıza Ülkemize bu yatırım inşallah hayırlı olur diliyorum, hepinize saygılar sunuyorum.”

Açılışı yapılan tesisin 1 megavat güç elektrik ve 3 bin panelden oluştuğu öğrenildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.