Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Dinçer, mezun olduğu okulda

17.11.2012 Cts, 9:07

Reklam

Temaslarda bulunmak üzere Erzurum’a gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, mezun olduğu Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ni ziyaret ederek öğrenciler ve akademisyenlerle bir saat sohbet etti.

 
İİBF Salonunda gerçekleştirilen ziyarette Bakan Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversitelerle ilgili bir değerlendirmede bulundu.
Mezun olduğu Atatürk Üniversitesi İİBF’nde bulunmaktan ve eski günleri hatırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.
Dinçer, eğitimde yapılan düzenlemelerin öğrencilere seçtikleri alanlarda yüksek öğretim vermeyi amaçladığını belirterek, “Çocuklarımıza ilgilerine ve tercihlerine göre bir eğitim sistemini sağlayamazsak mezun olan çocuklarımızın büyük bölümü hem iş bulmakta zorlanacaklar hem de muadilleriyle rekabette zayıf duruma düşecekler” uyarısında bulundu.

 
Üniversite yönetim sisteminin, YÖK’ten başlayıp fakülte düzeyine kadar ciddi bir şekilde gözden geçirilmesinin zorunluluğuna inandığını anlatan Dinçer, gözden geçirmenin öğrenci ve talep odaklı olması gerektiğini kaydetti.

 
Bakan Dinçer’in konuşmasını, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Samih Diyarbakır, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen, Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Emniyet Müdürü Halil Yıldız, AKP İl Başkanı Murat Kılıç, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler dinledi.

 
Ziyaretten sonra Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Samih Diyarbakır ile İİBF Dekanı Prof. Dr. M. Suphi Orhan, Bakan Dinçer’e teşekkür plaketiyle Atatürk Üniversitesi yayınlarını hediye ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.