Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Diyarbakır Masterler Valilik Karmasıyla Karşılaştı

22.11.2015 Paz, 13:00

Diyarbakır Masterler Valilik Karmasıyla Karşılaştı

Reklam

Diyarbakır Masterler Derneği Futbol takımı, dostluk maçında Valilik Karması Futbol takımıyla karşılaştı. Çekişmeli geçen müsabakada Valilik Karması Futbol takımı rakibi Diyarbakır Masterler Derneği Futbol takımını 1-0 mağlup etti.

Spor etkinlikleri kapsamında dostluk maçlarıyla bölgede sık sık isminden bahsettiren Diyarbakır Masterler Derneği Futbol takımı, dostluk maçında Valilik Karması Futbol takımı ile karşılaştı. Diyarbakır Atatürk Stadyum’unda oynanan müsabaka çekişli geçti. Spordan sorumlu Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz’ın yanı sıra, iki takımda da bir çok eski profesyonel ve amatör futbolcunun forma giydiği maçta valilik karması maçı 1-0 kazandı.

Maç sonunda değerlendirmede bulunan Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, yaş ortalamasının 44 olan ve masterlerin gerçek amacına uygun bir takımla bugün sahada yer aldığını belirterek, kentte hazırlık maçları oynayarak takımlarını yıl içinde yurt içi ve yurt dışında katılacakları çeşitli masterler futbol turnuvalarına hazır tutmaya çalıştıklarını söyledi. Akar,“Bugün Valilik Karması Futbol takımı ile çok güzel bir maç organizasyonunda beraber olduk. Kazanmaktan çok dostluğun ön planda olduğu karşılaşmaya iştirak eden derneğimizde ki futbolcu arkadaşlarıma ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum, ayrıca maç teklifimizi kabul eden valilik karması da bugün çok iyi mücadele etti ve çok centilmence oynadılar, kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.

’’HEM SPOR YAPIYORUZ HEM DE EĞLENMEYE ÇALIŞIYORUZ’’

Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz ise, Valilik Karması Futbol takımlarının özellikle hafta sonları spor yapma amacıyla Diyarbakır’da daha önceleri futbol oynamış ve aktif futbol hayatını noktalamış sporcu arkadaşlarla bir araya gelerek spor yaptıklarını ifade etti. Vali Yardımcısı Batmaz, “Eğlenmeye çalışıyoruz. Bugün de Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımımızla güzel geçen bir maçta karşılaştık.Bu güzel etkinlikte bizleri bir araya getiren Diyarbakır Masterler Derneğine teşekkür ediyorum. Ayrıca rakibimizi de sahada centilmence oynadı’’ diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.