Anasayfa > Slayt Haber, Spor, Türkiye > Diyarbakır Süper Lig’e taşınacak mı?

03.05.2013 Cum, 16:34

Diyarbakır Süper Lig’e taşınacak mı?

Reklam

Diyarbakırspor’a kayyum atanan Abdülkadir Duran, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’ün yeşil-kırmızılı ekibin, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un (İBB) isim hakkıyla Spor Toto Süper Lig’e taşınması önerisiyle ilgili hazırladığı raporu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunacağını söyledi.

 

Bir süre önce Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce kulübe kayyum olarak atanan Duran, yeşil kırmızılı ekibin 45 yıllık köklü bir kulüp olduğunu belirterek, yaşanan sıkıntıların Diyarbakır’ın yanı sıra bölgedeki tüm sporseverleri üzdüğünü ifade etti.

 

 

Diyarbakırspor’un kapanmaması için kayyum olarak atandığını ancak kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntıyı yakından görünce umudunun azaldığını ifade eden Duran, şöyle konuştu:

 

 

“Hükümetimiz siyasi olarak bölgede yaşanan şiddet olaylarının son bulması için çok önemli bir adım attım. Başlattığı çözüm süreci sayesinde bölgemiz son 3 ayda çok değişti. Şiddet olaylarının sona ermesi sonucu bölge halkının morali düzeldi. Bu rahatlamanın tüm kesimleri kapsaması için spor alanında da yeni uygulamalar hayata geçirilmeli. Bilindiği gibi bir süre önce AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, Diyarbakırspor’un, İBB isim hakkıyla Spor Toto Süper Lig’e taşınması önerisini yaptı. Sporun kitleler gücü üzerindeki etkisini çok iyi bilen Şükür’ün yaptığı öneriyi çok değerli buluyoruz. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile bu konuda görüşmede bulundum. Kendisi de öneriyi desteklediğini söyledi. Bununla ilgili bir rapor hazırlamaya başladım. Raporu en kısa sürede Başbakan Erdoğan’a sunacağım.”

 

 

 

Diyarbakırspor’un yaklaşık 30 milyon lira borcunun bulunduğunu ve bu şartlarda bunun ödemenin mümkün olmadığını kaydeden Duran, “Bu nedenle Diyarbakırspor’un tek kurtuluş yolu başka takımın isim hakkını almasıdır” dedi.

 

 

Duran, takımının pazar günü İstanbul’da Sancaktepe Belediyespor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladığını belirterek, kafilenin bugün otobüsle İstanbul’a hareket edeceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.