Anasayfa > Sağlık, Slayt Haber > Doğum günü pastasını hastanede kesti

09.11.2012 Cum, 22:18

Reklam

Erzurum’da, böbrek hastası olan Demet Yılmaz, doğum gününde yapılan böbrek nakli ile yaşam buldu. Demet’e ikinci bir sürpriz ise doktorlar yaptı. Demet Organ nakli haftası nedeniyle düzenlenen konferansa davet edildi. Konferansta doktorlar Demet’e doğum günü pastası sürprizi yaptı.

 
Demet daha önce hiç doğum günü pastası kesmediğini söyleyerek salonda bulunan herkesi duygulandırdı. Erzurum’da 6 yaşında yakalandığı kronik böbrek yetmezliği nedeniyle son iki yıldır diyalize bağlı yaşayan 15 yaşındaki Demet Yılmaz’a müjdeli haberi doğum gününde aldı. Uygun böbrek bulunduğu haberi ile çok sevinen genç kız aynı gün böbrek nakli olarak yeniden hayata tutundu.
Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyleyen Demet Yılmaz, “Önceden imrenerek baktığım yaşıtlarım ile artık aynı şeyleri yapabileceğim. En çok da okula gideceğim için mutluyum. Çok mutluyum. Diğer böbrek hastalarına ve organ bağışı bekleyen tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Umarım onlara da benim gibi doğum günü hediyesi veren çıkar” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.