Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Dokunulmazlıkları kalkacak

27.11.2012 Sal, 4:40

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı BDP milletvekillerinin güvenlik güçlerine ilişkin tavırlarını değerlendirirken alışılmışın dışında karar vererek BDP’lilerin dokunulmazlıklarını kaldıracaklarını söyledi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Dokunulmazlık zırhına bürünen bu zevatla ilgili kararımızı dokunulmazlıklarını kaldırılmak suretiyle vereceğiz. Ondan sonrası artık yargıya ait” dedi.

 

Başbakan Erdoğan, İspanya’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in, Van’da katıldığı cenaze töreninde ‘polise direnip halkı ayaklanmaya çağırdığı’ iddialarınınsorulması üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

 

‘Alışılmışın dışında karar’
“Genel bir cevap vereyim, olayı kişiselleştirmeyeyim. Parlamento’ya, özellikle bazı teröre yönelik konularla ilgili fezlekelerin gelmesi halinde bu fezlekeleri aramızda değerlendirmek suretiyle alışılmışın dışında bir karar vermeyi düşünüyoruz. Milletvekili ne konuştuğunu bilmeli, hareketlerine dikkat etmeli. Silahlanmaya, ayaklanmaya vesaireye çağırmak…

 

Bunlar asla TBMM çatısı altında olanlara yakışmaz. Bunun da ötesinde kendisine ‘bölücü terörörgütünün uzantısı’ sıfatını vererek, bu şekilde bir yaklaşım tarzı içine girenler noktasında da Parlamento’da çok daha farklı bir uygulamanın olması gereğine inanıyorum. Şu anda, bu şekilde 800’ü aşkın dosya var. Bunlar sıradan dosyalar değil. Önümüze geldiği anda kararı da vereceğiz.”
Diyarbakır’da izinsiz yürüyüşe izin vermeyen polis amiriyle Kışanak arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Bu diyaloğu nasıl yorumluyorsunuz?” sorusunu da yanıtlayan Erdoğan, “Bunların hepsi zaten Meclis’e geliyor, önümüze gelecek. Meclis’te de bunların değerlendirmesini, bizler, dokunulmazlık zırhına bürünen bu zevatla ilgili kararımızı dokunulmazlıklarını kaldırılmak suretiyle vereceğiz. Ondan sonrası artık yargıya ait” ifadesini kullandı.

 

‘Özal raporu gelmedi’
Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın otopsisinde dört zehir bulunduğuna ilişkin iddialar hatırlatılınca “Adli Tıp’ın raporundan, bizim bir kurumumuz olduğu için bizim de tabii ki bilgimiz olur. Bu şekilde bir rapor bize gelmiş değil” dedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Alaattin ARIKAPAN

Ben şahsen bu hıyanet çirkefinin tam içerisinde bulunanların BDP li Müsevttelerrin fezlekelrininn incelenip dokunumazlıklarının kaldırılacağına inanmıyorum.Hiçbir zaman Konuşana değil,Konuşturana bakacaksın ,bunlara bu kadar taviz veririsen onlarda çıkar konuşurlar.selam ve saygılar

27.11.2012, 9:45