Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber, Yaşam > Dokuz tasarımcıdan ehrama özel

24.04.2013 Çar, 23:16

Reklam

9 ünlü tasarımcı Anadolu kadınının kullandığı, neredeyse unutulan ehram kumaşını yeniden tasarladı.

 

Hüsamettin Koçan’ın kurucusu olduğu Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın önderliğinde gerçekleştirilen “Çağrışımlar: 9” isimli projemoda ve tasarım dünyasının ünlü isimlerini bir araya getiriyor. Dokuz ünlü tasarımcı; başta BayburtGümüşhane ve Erzurum olmak üzere Anadolu kadının kullandığı ehramı yeniden yorumluyor.
Proje, Baksı Kültür Sanat Vakfı bünyesinde bulunan Baksı Müzesi ve çevresindeki ehram üretiminin arttırılmasını amaçlıyor. “Çağrışımlar: 9” kapsamında yörede kaybolmaya yüz tutan ehram kumaşı, ünlü modacı ve tasarımcılar tarafından ayakkabıdan giysiye kadar pek çok şekilde yorumlandı.

 

 

2 Mayıs’ta sergilenecek
Projeye Arnas / 2Ters1Düz, Gülsen Bükülmez/ Tay Mum, Feride Çelik, Sertaç Delibaş, Didem Aras Goldenberg / Didemin İzi, Müjde Kotil, Özlem Süer, İpek Terzi / İnci by İpek Terzi ve Burcu Yurdakul / Zesebu katıldılar. Cahit Baha Pars tarafından fotoğraflanan ve sınırlı sayıda üretilen yeni ehram tasarımları, 2 Mayıs tarihinde Nişantaşı Özlem Süer House’da 15.00 – 21.00 saatleri arasında düzenlenecek olan özel davetle ilk kez gün yüzüne çıkacak. Sonrasında ise ürünler belirli satış noktalarında yer alacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.