Anasayfa > Magazin, Öne Çıkan Haberler > Dolandırıcıların son numarası Acun Ilıcalı!

14.11.2012 Çar, 0:14

Dolandırıcıların son numarası Acun Ilıcalı!

Reklam

Kocaeli’de emekli bir polis memuru, Acun Ilıcalı’nın ismini kullanarak programa katılma vaadiyle kendisini dolandıran sahte yapım şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Kocaeli‘nin Gölcük ilçesinde oturan emekli polis memuru Kemal Virzilli’yi ev telefonundan arayan bir kadın, Acun Ilıcalı‘nın sunduğu bir yarışma programına Kocaeli’den seçildiğini söyledi.

 

 

Kemal Virzilli’nin mülakat olmayacak mı sorusu üzerine ise kadın, söylediklerini inandırıcı kılmak için kimlik bilgilerini doğrulattı. Emekli polis memuru, kimlik bilgileri doğru çıktığı ve gelininin daha önce yarışmaya başvurduğunu öğrendiği için olaydan şüphelenmedi.

 

 

Sonraki günlerde kendisini arayan numarayı defalarca aramasına rağmen Virzili, hep bir operatöre bağlatılarak kaydının alındığı söylendi. Beş gün sonra ise kurye tarafından ev adresine denildiği gibi kargo gönderildi.

 

Üzerinde televizyon kanallarının logoları ve önemli evrak yazan zarfı alan Virzilli, kargo ücreti olarak söylenen 18 TL’yi de görevliye verdi. Zarfı açtığında düzmece fotokopiler olduğunu gören emekli polis memuru, hemen kargo şirketine giderek parasının iade edilmesini istedi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.