Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > DSİ Bölge Müdürü Özgür, Naras Barajı Sulama İnşaatını İnceledi

24.11.2015 Sal, 10:01

DSİ Bölge Müdürü Özgür, Naras Barajı Sulama İnşaatını İnceledi

Reklam

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Manavgat ilçesi’nde bulunan Naras Barajı ve Sulama inşaatında incelemelerde bulundu.

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Özhan Erdanışman, Köksal Buğra Çelik ve beraberlerinde ki heyet ile birlikte Naras Barajı ve Sulama inşaatında incelemelerde bulundu. Naras Barajı vana odasında ve sulama inşaatında da incelemelerde bulanan Özgür, boru hatlarının döşenmesinde 500 metrelik kısım dışında tamamlandığını, sanat yapıları imalatına devam edildiğini söyledi.

Naras Barajı’nın tamamlandığını hatırlatan Özgür, “son aşamaya gelinen Sulama inşaatımızda tamamlandığında bölgede ki mümbit olan toprakları suya kavuşturmuş olacağız. Naras Barajı Sulama Projesi ile Naras Barajı’ndan alınacak su ile daha önce sulanamayan 15 bin 870 dekar tarım alanının basınçlı borulu sistemle sulanması sağlanacak. Manavgat Naras Barajı Sulama Projesi tamamlandığında Kalenler ve Sarılar pompa istasyonlarından pompajla sulanan 55 bin 550 dekar tarım arazisinin de sulama şebekesinin cazibeli sulamaya çevrilmesi ile toplamda 71 bin 420 dekar tarım alanının cazibeli olarak sulanması sağlanacak. Naras Barajı Sulaması projesi tamamlandığında Manavgat ilçesi ve çevre köylerinin sulama suyu problemi çözüme kavuşmuş olacaktır” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.