Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Duman: ‘Öğretmenlerimiz Baş Tacımızdır’

24.11.2015 Sal, 13:49

Duman: ‘Öğretmenlerimiz Baş Tacımızdır’

Reklam

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyan öğretmenleri asla unutmayacaklarını ifade ederek, “Öğretmenlerimiz baş tacımızdır” dedi.

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Ülkemizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak gibi yüksek ideallere sahip, güç şartlar altında Anadolu’nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır, emekle çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diyen Başkan Duman, şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı hayata hazırlayan öğretmenlerimizin bu önemli günlerinin , tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. Onlara aile bireyleriyle birlikte,sağlıklı,huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerken, aramızdan ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum”

“MİLLETLERİ KURTARAN ÖĞRETMENLERDİR”

Atatürk’ün milleti kurtaranlar ancak öğretmenlerdir sözünü hatırlatan Başkan Duman, “Öğretmenden, eğiticiden yoksun millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır’ sözüyle de öğretmenlerimizin Türkiye’nin çağdaşlaşmasındaki önemi açıkça ortaya koymaktadır. Her çocuk, yetişen her nesil öğretmenlerimizin sevgi ve irfan yüklü kollarında olgunlaşmakta ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutluyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu gün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum. Öğretmenler çocuklarımızı, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarlarıdır. Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini en güzelini hak etmektedir. Bu günün yöneticileri olarak ne yaparsak yapalım, sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişiler öğretmenlerdir. Çünkü bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak tek bir meslek vardır, o da öğretmenliktir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ’Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.