Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Dünya Gönüllüler Gününde Sivil Toplum Kuruluşları Güçlerini Birleştiriyor

04.12.2015 Cum, 16:49

Dünya Gönüllüler Gününde Sivil Toplum Kuruluşları Güçlerini Birleştiriyor

Reklam

Dünya Gönüllüler Günü’nde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) güçlerini birleştiriyor.

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü için TEGV’in de bulunduğu farklı STK’lar ‘Gönüllülüğe Renk Ver’ sloganı ve geniş bir katılımla yola çıkıyor. Birleşmiş Milletler’in en öncelikli sorunlar olarak belirlediği, “Yoksulluk, Açlık, Sağlık, Nitelikli Eğitim, Cinsiyet Eşitliği, Temiz Enerji, Toplumsal Eşitlik, Ekonomik Büyüme, İnovasyon, Güvenli Barınma, Bilinçli Tüketim, Sudaki Yaşam, Karadaki Yaşam, İklim Dengesi, Barış ve Adalet” gibi yaşamsal sorunların çözümü için milyonlarca gönüllü mücadele ediyor. Türkiye, 2014’te yayınlanan Dünya Bağışçılık Endeksi’ne göre gönüllü çalışmalara katılım konusunda 135 ülke arasında 132’ci sırada yer alıyor.

Bu tablonun değişmesi ve gönüllülüğün gelişmesi için Türkiye’deki farklı STK’lar bir araya geliyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK), Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV), ‘Gönüllülüğe Renk Ver’ sloganıyla yola çıkılan etkinliklerle 5 Aralık’ta kutlanacak olan Dünya Gönüllüler Günü’nde öncelikle ele alınacak olan temalara vurgu yaparak STK tanıtımlarını gerçekleştirecekler. Çaycuma İlçesinde bulunan Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi ,TEMA Çaycuma Temsilciliği,Yardımsevenler Derneği ,Anneler Derneği,Atatürkçü Düşünce Derneği,Kızılay ,Çaycuma Kent Konseyi ve Çaycuma Belediyesi tarafından 11 Aralık 2015 tarihinde Cumhuriyet Meydanında 11:00-16:00 saatleri arasında Çaycuma Kaymakamlığı ve Çaycuma Belediyesi destek vereceği etkinlik stand açılacak ve gönüllülüğün gelişimine katkı sağlaması için tüm halk stantlara davet ediliyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.