Anasayfa > Spor > Dünya Koçlar Konferansı Antalya’da Başladı

24.11.2015 Sal, 12:00

Dünya Koçlar Konferansı Antalya’da Başladı

Reklam

Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) her iki yılda bir düzenlediği ve dünyanın en geniş katılımlı tenis antrenörleri konferansı niteliğindeki Dünya Koçlar Konferansı, Türkiye Tenis Federasyonu’nun ev sahipliğinde Antalya’da başladı.

700’ün üstünde katılımcının beklendiği 24-28 Kasım 2015 tarihleri arasındaki Dünya Koçlar Konferansı (Worldwide Coaches Conference), Belek’teki Kaya Palazzo Golf Resort & Convention Centre’da yapılıyor. Bu yıl 19.’su düzenlenen Dünya Koçlar Konferansı’nda aralarında Dave Miley, Judy Murray, Francisco Roig, Doug MacCurdy, Mats Merkel, Carl Maes, Leon Smith, Hrvoje Zmajic, Dominik Hrbaty, Can Üner, Dario Novak gibi önemli isimlerin de bulunduğu birçok koç seminer verecek.

DURMUŞ: “HEDEFLERİMİZİ ADIM ADIM GEÇECEĞİZ”

Teniste dünya arenasında yerlerini alabilmeleri için antrenörlerin dünya standartlarına eğitilmesi gerektiğine dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş İHA’ya yaptığı açıklamada, “Bu sempozyum dünyanın en iyi koçlarını bir araya getiren, birlikte ortak bir dil geliştiren bir organizasyon. En iyi şansımız da ülkemizdeki antrenörlerimizin tamamının katılabilmesi. Dünya arenasında yerimizi alabilmemiz için koçlarımız, sporcularımız, tenis camiası ile birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’nin her yerinden katılan antrenörlerimiz var. Bu da bizi mutlu ediyor. Hedeflerimizi adım adım geçeceğiz inşallah” diye konuştu.

ITF tarafından düzenlenen programın 6 gün süreceğini ifade eden Durmuş, “Bunun gibi seminerlere çok daha üst düzey olabilmemiz için katılmamız gerekiyor. 6 gün üst üste burada bu şansı elde ettiğimiz için çok mutluyum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.