Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Dünya Üçüncüsü Hancı Erzurum’da

12.09.2012 Çar, 1:46

Reklam

Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nda okçulukta bronz madalya kazanarak Türkiye’yi başarıyla temsil eden Doğan Hancı, Erzurum‘a geldi. Havalimanı’nda karşılanan Hancı içinErzurum valiliğinde bir tören düzenledi. Eşi ve çocuklarıyla birlikte valilikte düzenlenen toplantıya katılan Hancı, engelli sporcular için girişimlerde bulunacağını açıkladı.

 

Hancı, Erzurum Havalimanı’nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş tarafından davul zurna ile karşılandı. Karşılamanın ardındanErzurum valiliğinde kendisi için düzenlenen programa katılan Hancı’ya ailesi ve çocukları da eşlik etti.

 

Hancı’nın başarısını kutlayan Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, “Bu sevinci bize yaşattığı için sporcumuza teşekkür ediyorum. Kendisini, ailesini ve çocuklarını, başarısında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

 

Dereceye giren başka sporcuların da olduğunu ifade eden Öztürk, onları da ayrıca tebrik etti. Hancı’nın sadece Erzurum‘a değil Türkiye’ye önemli bir heyecan yaşattığını kaydeden Öztürk, devletin kanunlarda yer aldığı şekilde olimpiyat sporcularına sahip çıktığını belirtti. Öztürk, Erzurum olarak, bu sporcumuzun başarısına ayrıca sahip çıkacaklarını söyledi. Öztürk, Hancı’ya çeşitli hediyeler sundu. Vali Öztürk tarafından Doğan Hancı’ya hediye edilen altını eşi Hatice Hancı, milli okçunun göğsüne taktı. Hancı’nın artık valiliğin personeli olduğunu hatırlatan Öztürk, “Şu anda artık bizim memurumuz” dedi. Öztürk, daha fazla sporcunun başarılı olması temennisinde bulundu.

 

Milli Okçu Doğan Hancı ise elde edilen başarıdan dolayı sevinçli olduğunu belirterek, “Çok şükür. Çok çalıştık. 12 senedir bunun için çalışıyordum. Sevinçliyim, devam edersek bundan sonraki yarışmalarda daha başarılı olmaya çalışacağım. Bundan sonra hem Erzurum için hem de diğer engelli sporcular için girişimlerde bulunacağım.” şeklinde konuştu.

 

Uzun bir süreçte bu başarının elde edildiğini belirten Hancı, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini aktardı.

Bronz madalya için İspanyol Guillermo Rodriguez Gonzalez ile karşılaşan Hancı, İspanyol rakibini 6-2 mağlup ederek makaralı yay dalında bronz madalya kazandırmıştı. Sporculuk yaşamında pek çok başarıya imza atan Doğan Hancı, 2011’de İran’da düzenlenen turnuvada birincilik, 2011’de Avrupa‘da takım üçüncülüğü ve Antalya’daki turnuvada da üçüncülük elde etmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.