Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Dusek’ten “Her  Yönüyle Saç” Eğitim  kursu

05.12.2015 Cts, 14:24

Dusek’ten “Her  Yönüyle Saç” Eğitim  kursu

Reklam

Türk Dermatoloji Derneği ve Dermatoloji Uzmanlık Sonrası Eğitim Kurulu’nun beraber düzenlediği “Her Yönüyle Saç” dermatoloji eğitim kursu İstanbul’da başladı.

Türk Dermatoloji Derneği(TDD) ve Dermatoloji Uzmanlık Sonrası Eğitim Kurulu (DUSEK ) tarafından düzenlenen “Her Yönüyle Saç “ uzmanlık sonrası eğitim kursu başladı. Kurs 5-6 Aralık tarihlerinde Beşiktaş’ta bulunan Point Hotel Barbaros’ta düzenlenecek. 2 gün sürecek olan uzmanlık sonrası eğitim kursunda, kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi tanı ve tedavisi, çocuklarda  tedavi yaklaşımları, saç kozmetikleri, sağlıklı saçın korunması gibi bir çeşitli konularda teorik ve uygulamalı eğitimler yer alacak.

‘’SAÇ DÖKÜLME ŞİKAYETİ OLAN HASTALAR NEREYE BAŞVURACAKLARINI BİLMİYOR’’

Düzenlenen kurslarla ilgili bilgi veren DUSEK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nilgün Şentürk, saç dökülmesinin toplumda sık karşılaşılan bir sorun olduğunu söyledi. İşin ehli olmayanların sektörde olduğunu dile getiren Şentürk “ Kurs konusu olarak olarak saçı seçtik çünkü saç dökülmeleri toplumda çok sık karşılaşılan bir problem ama hastalar bu şikayetleriyle nereye başvuracaklarını çoğu zaman bilemiyorlar ve çoğu zaman bu konuda dermatolog dışındaki bu konuda umut tacirliği yapan doktor bile olmayan kişiler ön plana çıkıyor. Çok hareketli bir sektör saç sektörü ve bu konuda tek yetkili olarak biz dermatologların bu konuda donanımlarını arttırmak istedik. Her yönüyle saç kursunu düzenlerken meslektaşlarımız bu konuda saçın yapısından tedavilerin ayrıntısına kadar her şeyi bu konudaki son gelişmeleri bilmelerini istedik. O nedenle ilkini Ankara’da ikincisini de İstanbul’da düzenliyoruz bu kursun. Çok verimli bir kurs oluyor” şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ DERMATOLOJİ UZMANLARININ EĞİTİMLERİNE KATKI SAĞLAMAK”

Uzmanlık eğitiminin sürekli ve yeterli sağlanabilmesi için Türk Dermatoloji Derneği’nin altında  kurulan bir kuruluş olan DUSEK ile ilgili bilgi veren DUSEK  Başkanı Prof. Dr. Murat Borlu, “Amacımız dermatoloji uzmanlarının diledikleri konularda, istedikleri yöntemlerde eğitimlerine devam etmeleri ve mesleklerini hem güncellemelerini hem de yeni bilgiler edinmeleri için uzmanlık sonrasında almadıklarını düşündüğümüz eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla yapıyoruz. Ücretsiz bir şekilde, tamamen özgür bir platformda işin uzmanları ve öğreticileri diğer uzman arkadaşlarımıza yeterli bir şekilde mesleki bilgilerin paylaşımı platformunu sağlamak amacıyla kuruldu. Bu kurul ilk olarak uzmanlarımıza kurslar düzenlemeyi planladı. Dermatoloji Derneği’nin katkılarıyla bu ikincisini yaptığımız kursu düzenledik. Dermaskopi, kozmetik gibi konularda da dermatoloji uzmanı üyelerimizin istekleri doğrultusunda kurslar düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

2 gün sürecek teorik ve uygulamalı kursların sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.