Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Öğretmenler Gününü Kutladı

23.11.2015 Pts, 16:00

Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Öğretmenler Gününü Kutladı

Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Türk milleti olarak ne kadar şanslıyız ki, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir Baş Öğretmenin ışığında yetişmiş bir neslin evlatlarıyız” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında ilerleyen, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, bilgiyle, özgüvenle, vatanla, bayrakla harmanlayan; gençlerimizi geleceğe sağlam adımlarla hazırlayan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Türkiye’de ilk defa 1981 yılında kutlanan öğretmenler gününün 34’üncü yılını ve aynı zamanda da Atatürk’ün Okuma-Yazma seferberliğini başlattığı gün olan, 24 Kasım 1928’in de, 87’nci yıl dönümünün kutlandığını ifade eden Gürkan, “Türk Milleti olarak ne kadar şanslıyız ki, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir Baş Öğretmenin ışığında yetişmiş bir neslin evlatlarıyız. Hayatımızın en kıymetli varlıkları olan çocuklarımızı sizlerin ellerinize, güvenle teslim ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; Başöğretmen Mustafa Kemal’in izinden biran olsun ayrılmayan öğretmenlerimiz, çocuklarımızı hayata hazırlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sağlam adımlarla geleceğe taşıyacaklardır. Bir toplumun gelişip büyümesindeki en önemli etkenlerden birisi olan, milletimizin istikbalini emanet ettiğimiz gençlerimize emek veren sevgili öğretmenlerimize, verdikleri emek ve değer için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti; öğretmenlerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam edecektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında ilerleyen, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, bilgiyle, özgüvenle, vatanla, bayrakla harmanlayan; gençlerimizi geleceğe sağlam adımlarla hazırlayan tüm öğretmenlerin ve bu uğurda canlarını feda eden eğitim şehitlerin öğretmenler gününü kutluyor, onları şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.