Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > EGC’den süper Gazete

29.10.2012 Pts, 13:50

EGC’den süper Gazete

Reklam

ERZURUM Gazetecileri Cemiyeti (EGC) olarak Kurban ve Cumhuriyet Bayramları nedeniyle 29 Ekim günü bir günlük ‘Erzurum’da Bayram Gazetesi’ yayınlandı. İmtiyaz sahipliğini Kadir Sabuncuoğlu, Genel Yayın Yönetmenliğini Öztürk Akök ve Yazı İşleri Müdürlüğünü Samet Özünal’ın yaptığı Erzurum’da Bayram Gazetesi 20 sayfa olarak Pusula Gazetesi tesislerinde basıldı.

 

Erzurum’da Bayram Gazetesinde yer alan haber ve röportajlardan bazıları şöyle:

 

TERZİOĞLU İLE SÖYLEŞİ ZEVKLE OKUNACAK

Baro Başkanı Faruk Terzioğlu ile yapılan söyleşi, uzun yıllar konuşulacak. “Biz insanı savunuruz suçu değil” diyen Terzioğlu, özel hayatıyla ilgili olarak da yankı yapacak açıklamalarda bulundu. Oğlunun kahramanı olduğuna işaret eden Terzioğlu, “Allah’tan başkası bana hesap soramaz” dedi.

 

KAYMAKAM KARAMAN NASIL VALİ OLDU?

İstanbul’da aylardan beri tatil yapan Fırfırik Dergisinin sahibi ve yönetmeni Vedat Refayeli, ‘en iyi’ espri ve karikatürlerinden oluşan tam bir sayfa hazırladı.  Vedat Refayeli İstanbul Boğazında ‘Sarıyer Valisi’ pardon Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman’la bir röportaj yapmayı ihmal etmedi.

 

GAZETECİ, YAZAR, SENARİST İLKNUR BEKTAŞ, KİMİN İZLERİNİ SÜRÜYOR?

İstanbul’da oturan Gazeteci, yazar, senarist İlknur Bektaş, Erzurum’un yeterince bilinmeyen kadın kahramanı Kara Fatma’nın izlerini sürüyor. Hazırlayacağı belgesel için yeterince bilgi, belgeye ulaşamayan Yazar İlknur Bektaş, tanıyan, bilen, elinde belge olanlardan yardım istiyor.

 

MUSİKİDE BÜYÜK İSİM FİKRET ERKAYA’YI TANIYAN VAR MI?

İstanbul Maltepe Musiki Derneği’nin kurucusu ve koro şefi Fikret Erkaya niçin yeterince tanınmıyor? Uzundereli olan Fikret Erkaya, Maltepe’deki dernekte Erzurum adına çok önemli işlere imza atıyor. 15 dakikalık konser vermek için otomobili ile Erzurum’a gelen Fikret Erkaya’nın kadrosunda ünlü sanatçı İbrahim Erkal da var.

 

ERZURUM NASIL KURTULUR?

Erzurum’da yaklaşık 10 yıl önce “Erzurum nasıl kurtulur?” konulu bir anket haber yaptık. Nostalji bölümü herkesin ilgisini çekecek nitelikte. Bazıları yaşama veda etmiş, bazıları görevden ayrılmış. On yıl öncesine ait Erzurum nasıl kurtulur reçetesini okumak ister misiniz?

 

HANGİ FUTBOL TAKIMINI TÜCCARLAR YÖNETİYOR?

Erzurum’da binlerce taraftarı peşinden koşturan mavi beyazlı kulübü hangi tüccarlar yönetiyor? Sizin için kulübü, yönetimi, futbolcuları, teknik heyeti mercek altına aldık. Sporda önemli bir değişimin ayak izlerini duyacaksınız.

 

KİM NE YAZDI?

Erzurum’da bayram gazetesinde ayrıca M. Necati Güngör’ün ‘İman ve aksiyon şehri’, Süreyya Çarbaş’ın ‘Hayal ettiğim şehir’, Öztürk Akök’ün ‘Han da sarhoş hancı da’, Kadir Sabuncuoğlu’nun ‘Bence yılın en iyileri’ yazıları yayınlandı.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.