Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Eğitim-Bir-Sen’den ETÜ’ye ziyaret

04.11.2012 Paz, 16:50

Reklam

Eğitim-Bir-Sen Erzurum 1 nolu Şube yönetimi Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’yı ziyaret etti.
Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’yı makamında ziyaret ederek, üniversitenin yapılanma çalışmaları, kampus alanı kuruluş faaliyetleri, akademik ve idari kadrolara atamalar ve öğrenci alımıyla ilgili bilgi aldı.
Rektör Yaylalı, farklı bir üniversite olma sorumluluğu taşıdıklarını, bu manada Türkiye’de sayısı iki olan Yüksek Teknoloji Merkezi’nin üçüncüsünü Erzurum’da kurma girişimlerinin devam ettiğini söyledi. Prof. Dr. Yaylalı, mastır plan çerçevesinde inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Üniversitelerine akademik personel alma faaliyetlerinin devam ettiğini, farklı ve başarılı bir üniversite olma yolunda akademik yapının da seçkin akademisyenlerden oluşması gerektiğinin altını çizen Yaylalı, Erzurum’u, Kafkaslar ve Ortadoğu’daki yükseköğrenim taleplerini karşılayacak uluslararası bir eğitim üssü haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Ziyarette son günlerde bir kısım yerel medyada yer alan 2013 bütçesi ile ilgili yanıltıcı vehaksız eleştirilere de değinen Yaylalı, Erzurum Teknik Üniversitesinin 2013 yılı ödeneği bir önceki yıla göre yüzde 76.4 oranında artmış olduğunu, ödenek artışı bakımından diğer üniversiteler arasında ilk sıralarda yer aldığınıbelirterek, üniversitelere ilişkin TBMM’nin 2013 yılı Bütçe Kanun tasarısı kapsamında Erzurum Teknik Üniversitesi’ne 20 milyon TL’si yatırım olmak üzere toplam 29.5 milyonluk ödenek tahsis edildiğini söyledi.
Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Erkan Ciyavul da, Rektör Yaylalı’ya, kamuoyunda itibar bulmayan bu tür haberlerin hocamızın azim ve çalışkanlığına gölge düşüremeyeceğini ve daha da kararlıkla yoluna devam edeceğini belirterek, zor bir görev üstlenen rektörümüze sivil toplum örgütü olarak desteklerinin devam edeceğini söyleyerek başarılar diledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.