Anasayfa > Magazin, Öne Çıkan Haberler > Ekranların yeni fenomeni: Kardan Adam

19.03.2013 Sal, 1:08

Ekranların yeni fenomeni: Kardan Adam

Reklam

Erzurum’un televizyon tarihine sunduğu farklı konseptteki programlarla izleyicilerin dikkati çeken gazeteci şair Salih Yalçın’ın hazırladığı “Kardan Adam” yoğun ilgi görüyor.

 

Erzurumlu gazeteci şair Salih Yalçın’ın hazırlayıp sunduğu “Kardan Adam” programı yoğun ilgi görüyor. Kentteki televizyon tarihine farklı konseptte hazırladığı programlarla renk katan Yalçın, Tansiyon adlı programı sonrası hazırladığı “Kardan Adam” ile reytingleri alt üst ediyor. Erzurum’un Avrupa’ya açılan yayın organı Kardelen Televizyonu’nda Palandöken, Konaklı ve Kandilli kayak merkezlerini tanıtan Salih Yalçın, kayak sporunu tanıtmak amacıyla oluşturulan programının Türkiye’de bir ilk olduğunu bildirdi. Yalçın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kayak severlerin ilgiyle izleyip keyif aldığı Kardan Adam ile kayak merkezlerinin yanısıra Erzurum’un merkez ve ilçe köylerinin de tanıtımını yapıyoruz” dedi.

 

“Türkiye’de kayak üzerine yapılan tek program”

Yapımcı ve aynı zamanda sunucu olan Yalçın, Kardan Adam’ın kayak üzerine yapılan ilk program olduğunu ifade etti. Sempatik sunucu Yalçın, “Palandöken Kayak Merkezi’ni tanıtım amaçlı hazırlanmış olan  magazin programımızı 2005 yılında izleyiciyle buluşturduk. İlkini 2005 yılında Erzurum’un ilk televizyonu Kanal 25’te yaptık. Programa kısa bir dönem ara verdikten sonra 2008, 2009 ve 2010 tekrar yoğun istek üzerine Kanal 25 ve Doğu Tv.’de yayına devam ettik. Programımızın 25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan kentin tanıtımına katkısının bulunduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

 

“Hem tanıtıyoruz hem de eğlendiriyoruz”

Yalçın, Kardan Adam’ın Erzurumtanslı eğlence ve magazin içerikli bir yapıya sahip olduğunu bildirdi.

Yalçın, “Programımız keyifli bir magazin programıdır. Uydudan yayın yapan Kardelen Televizyonu’nda 6 kişilik ekiple yayına hazırladığımız programımızla alakalı Avrupa’da yaşayan Dadaşlar’dan da olumlu eleştiriler alıyoruz. Sıla-i rahim özlemi çeken gurbetçi Dadaşlar sürekli interaktif ortamdan beğenilerini bize ifade ediyorlar. Aksiyonu bol, renkli görüntülerin yanı sıra bir çok esprili röportajların da bulunduğu Kardan Adam, izleyenleri kahkahaya boğuyor. Programda Erzurum’un yerel sanatçılarına da yer vererek onların da albüm tanıtımlarına katkıda bulunuyoruz. Bize gösterilen ilgiden son derece mutluyuz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.