Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Elazığ’da ’Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru’ Semineri

05.12.2015 Cts, 15:01

Elazığ’da ’Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru’ Semineri

Reklam

Kadın ve Demokrasi (KADEM) Derneği Elazığ Şubesi tarafından “Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru” konulu seminer dizisinin 3’üncüsü yapıldı.

Elazığ Müftülüğü Edibe Can Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere katılan Vaize Sümeyye Karakaya, “Medine’ye Hicrette Kadın ve Peygamberimizin Hanımlarla İstişare Ettiği Önemli Hususlar, Asr-ı Saadette Kadının Sosyo-Kültürel Hayattaki Yeri” başlıklı konuşma yaptı. Karakaya, “Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de kadın ve erkeği aynı özden, topraktan yaratığını haber veriyor. Çift yaratılan insanoğlu, Rabbimizin emrine de aynı şekilde muhatap olmuştur. İnsanoğlu, kadını ve erkeği ile bu emaneti yüklenmiştir. Yeryüzündeki halifelik görevini üstlenmiştir. Dolayısı ile bu emanet ağır bir emanet. Bu zorlu yolda kadın ve erkek bir birine destek olacaktır” dedi.

Seminere ilişkin bilgi veren KADEM Elazığ Temsilcisi Esra Soylu ise, “Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru konulu seminer dizimizin 3.oturumunu gerçekleştiriyoruz. Bu programlarda amacımız, Semavi dinlerde kadının yeri, ekonomik, ticari, kültürel anlamda semavi dinlerde kadına bakış açısı konusunda kadınlarımızı bilgilendirmek istedik” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.