Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Elvan Erzurum’da “kalbi” Londra’da

27.07.2012 Cum, 3:16

Elvan Erzurum’da “kalbi” Londra’da

Reklam

Sakatlığı nedeniyle olimpiyat vizesini alamayan, Pekin Olimpiyatları’nın iki gümüş madalyalı ismi milli atlet Elvan Abeylegesse, “Londra Olimpiyatları’na katılsaydım, madalya alırdım” dedi.

 

 

Sol ayak aşil tendonundaki sakatlığı nüksettiği için Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de geçen ay düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılamayan ve Londra Olimpiyatları için vize alamayan Abeylegesse, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Moskova’daki tedavisi sona erdikten sonra, Erzurum’daki yükseklik kampına devam ettiğini belirten Avrupa şampiyonu rekortmen atlet, tedavisinin iyi geçtiğini, Palandöken’de üç hafta önce hafif antrenman yapmaya başladığını söyledi.

“Sakatlığım yeniden baş göstermeseydi, Londra Olimpiyatları’nda bayanlar 5 bin ve 10 bin metrelerde yarışıp, Türkiye’ye madalyayla dönerdim” diyen Abeylegesse, “Olimpiyatlarda tabii ki bütün sporcuların madalya şansı var. Ben de Londra için güzel bir hazırlık yapmıştım, sakatlığım engel oldu. Ancak benim eksikliğimi arkadaşlarım aratmayacak” ifadelerini kullandı.
Önünde, 2013 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası ile 2013 Dünya Atletizm Şampiyonası bulunduğunu belirten milli atlet, “Önümde uzun bir sezon var. Bu şampiyonalardan önce yarı maraton ve maraton koşmayı düşünüyorum. Kışın yarı maraton ve maratonda kendimi deneyip, yazın da Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 10 bin metrede ve maratonda yarışmak istiyorum. Artık bunların hazırlığını yapıyorum” dedi.

Nevin, Aslı, Fatih

Türk atletizminin son yıllarda yaptığı atağa dikkati çeken Elvan Abeylegesse, “Arkadaşlarım, Helsinki’den çok güzel sonuçlarla döndüler. Olimpiyatlarda da atletizmde güzel sonuçlar alınacağına inanıyorum. Nevin Yanıt, Aslı Çakır Alptekin ve Fatih Avan’ın Türkiye’ye güzel sonuçlarla döneceğini düşünüyorum. Ancak sadece atletizmde değil, bütün branşlarda yarışacak sporcu arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnşallah Türkiye’ye çok madalyayla dönerler” diye konuştu.

Kızım da benim gibi koşuyor

Geçen yaz dünyaya getirdiği kızı Arsema’nın iki gün sonra bir yaşına gireceğini söyleyen Elvan Abeylegesse, “Annelik çok güzel bir şey. Dünyada her kadının annelik duygusunu yaşamasını dilerim. Çok mutluyum, iyi ki o var” dedi.
Arsema’nın yürümeye başladığını, son derece hareketli bir bebek olduğunu ifade eden rekortmen atlet, “Evde oradan oraya koşuyor. Sanırım bana benzemiş” diye konuştu.

Kızının “Anne” ve “Baba” dediğini ve söylediği kelimeleri tekrarladığını belirten milli sporcu, “Onunla hem Türkçe, hem de Etiyopyaca konuşuyoruz, iki dili birden öğreniyor” ifadelerini kullandı.
Kızını, eşi ve kuzeniyle birlikte büyüttüklerini ifade eden Elvan Abeylegesse, “İstanbul çok sıcak olduğu için orada olduğumda antrenmanlarıma kızımı götüremiyorum, ancak sıcaklar biraz geçince onu da yanımda götüreceğim” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.