Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Emekliler oy kullandı

30.09.2012 Paz, 16:21

Reklam

Türkiye Emekliler Deneği Erzurum Şube Başkanlığı seçiminde izdiham yaşandı. İzdiham üzerine polis salona davet edildi.
Erzurum İnci düğün salonunda gerçekleşen ve 5 adayın yarıştığı kongre sakin bir şekilde başladı. Sıra oy verme işlemine gelince tansiyon yükselerek izdiham yaşandı. Oy vermek için gelen yaşlı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. Türkiye Emekliler Deneği Başkanı Kazım Ergün olaylara müdahale edip vatandaşları sıraya sokmaya çalıştı. Ergün’ün çabaları işi yaramayınca salona polis davet edilerek çevik kuvvet ekipleri duruma müdahale etti. Çevik Kuvvet polislerinin müdahalesiyle ortam yatıştı. Daha sonra vatandaşlar çevik kuvvet polislerinin kurmuş olduğu çember içinde oy kullandı.

 

Vatandaşların oylarını zarfa koyduğu alan izdiham sonucu herkese açık hale geldi. Kabinlerde aynı anda bir sürü vatandaş oy kullandı. Türkiye Emekliler Deneği Başkanı Kazım Ergün hayatında böyle seçim görmediğini dile getirdi.
Türkiye Emekliler Deneği Başkanı Kazım Ergün, “Böyle seçim görülmedi. Sözde Müslüman bir ülkeyiz İslam dininde her konuda bayanlara öncelik tanınır. Ama bu seçimde kimse öyle bir şey yapmadı. Erzurum halkına bu davranışları yakıştıramadım” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.