Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Emekliliği gelen polise şark hizmeti yok

06.03.2013 Çar, 10:34

Emekliliği gelen polise şark hizmeti yok

Reklam

Birinci şark hizmetini tamamladıktan sonra batı illerinde 17 yıl görev yapan 7 bin poliseşark hazırlığı gönderildi. Emekliliğine 3 yıl kalan polisler ikinci şarktan muaf tutuldu. Bu yıl ilk kez uygulanacak yöntemle 2 bin 500-3 bin polis ikinci şarkgörevi için Doğu ve Güneydoğu bölgelerine atanacak.

 

Tecrübeli polisler tayin edildikleri illerde şark hizmetini yapan genç personele “ağabeylik” yapacak. Bilgi ve deneyimlerini onlara aktaracak.

 

Çocuğunun eğitim durumu, kendisi ya da aile fertlerinin “raporlu” sağlık sorunları olan personel de şarkhizmetine dahil edilmedi. Bu yıl ortalama 3 bin deneyimli polisin ikinci şarka atanması öngörüldü. Bu yıl ilk kez denenecek yöntemden olumlu sonuçlar alınması halinde uygulama atama dönemlerinde her yıl devam edecek.

 

RAPOR HAZIRLANDI 

Emniyet Genel Müdürlüğü yaz aylarında hazırladığı raporda Diyarbakır, Mardin, Batman, Van, Bingöl, Bitlis,Muş, Siirt, Şırnak, Hakkâri ve Tunceli’de tecrübeli polis açığına vurgu yapmıştı. Üç ayrı grup bu şehirlerde inceleme yapmış, “Şark hizmetinde deneyimli polislerin görev yapması faydalı olacaktır” diye rapor yazmıştı. Bu rapor polise ikinci şark hizmetini gündeme getirdi

 

KAMİL ELİBOL – BUGÜN GAZETESİ

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.