Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Engelli Öğrenci Ve Öğretmene Hediye Verildi

03.12.2015 Per, 15:50

Engelli Öğrenci Ve Öğretmene Hediye Verildi

Reklam

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki 50’nci Yıl Ortaokulu’nda 3 Aralık Engelliler Günü’nde engelli öğretmen ve öğrenciye hediye verildi.

50’nci Yıl Ortaokulu’nda engelli öğrenci Arslan Ata Adutalp’e, tuttuğu takımın forması, öğrencinin velisi Uğur Adutalp’e ve okulda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan engelli öğretmen Vedat Enni’ye çiçek takdim edildi.

50’nci Yıl Ortaokulundaki Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan engelli öğrenci Arslan Ata Adutalp, “Engelli olmak bize hiçbir şey kaybettirmiyor. Önemli olan insanlığımızı kaybetmememiz” dedi.

Engelli Öğretmen Vedat Enni ise, “Bu engelliler günü değil, farkındalık günüdür. Engellilerle birlikte yaşamayı öğreneceğiz. Annelerimiz, engelli çocuklarından utanmasınlar. Bu utanılacak bir durum değil, Allah’ın bizlere verdiği bir lütuftur. Kimileri, bize sağır dedi, kör dedi, sakat dedi. Biz toplumun her yerindeyiz. Biz engelli değil, engellenenleriz. İşte bu durumu, yeni nesil olarak, siz öğrenciler değiştireceksiniz” dedi.

Konuşmaların ardından engelli öğrenci Arslan Ata Adutalp, tuttuğu takımın formasını sınıf öğretmeninin elinden alırken, engelli öğretmen Vedat Enni, çiçeğini Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral’dan aldı. Engelli Adutalp’in babası Uğur Adutalp’e ise, 50’nci Yıl Okul Müdürü Olan Hulusi Tatar, çiçek armağan etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.